AnasayfaSosyal MedyaWhatsApp Gruplarına Kişileri Etiketleme Özelliği Geliyor

WhatsApp Gruplarına Kişileri Etiketleme Özelliği Geliyor

WhatsApp gruplarında mesaj yağmuruna tutulanlar için kötü haber...

Artık WhatsApp grup sohbetlerinde istediğiniz kişileri etiketleyerek bildirim almasını sağlayabileceksiniz.

Popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, grup sohbetleri için kişi etiketleme özelliğini test etmeye başladı. Yeni özellik sayesinde artık grupta bulunan kişileri etiketleyebilecek ve etiketlediğini kişinin bildirim almasını sağlayabileceksiniz.

Yeni özelliğin henüz test aşamasında olduğunu da belirtmek gerekiyor. WhatsApp’ın Beta 2.16.272 sürümüyle gelen yeni etiketleme özelliğinin kullanımı da oldukça basit. Birçok platformda standart olan etiketleme veya mention “@” işaretini kullandığınızda, ilgili WhatsApp grubunda olan kişilerin listesi çıkıyor. Doğrudan çıkan bu listeden seçim yapabileceğiniz gibi @ işaretinden sonra etiketlemek istediğiniz kişinin (veya kişilerin) ismini de yazabiliyorsunuz.

WhatsApp’ın Pek Bilinmeyen 16 Özelliği ve İpuçları

Bazı kullanıcıların yeni etiketleme özelliğinden pek hoşlanmayacağını da vurgulamak gerekiyor. Özellikle grup sohbetlerinden rahatsız olan ve dolayısıyla sessize alan kişiler için bu özellik biraz can sıkıcı olabilir. Zira herhangi bir WhatsApp grubunu sessize almış olsanız dahi, ilgili grup sohbetinde etiketlendiğiniz zaman yine de size bildirim geliyor. Ancak önem verdiğiniz gruplarda oldukça kullanışlı olabileceğini söylemekte de yarar var.

An itibariyle test aşamasında olan yeni özelliğin, WhatsApp’ın bir sonraki kararlı sürümüyle birlikte gelmesi bekleniyor. Ancak bununla ilgili net bir tarih verilmiş değil.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler