AnasayfaHaberlerWhatsApp 700 Milyon Aylık Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı

WhatsApp 700 Milyon Aylık Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Popüler mesajlaşma devi WhatsApp, 2014’ün Nisan ayından bu yana 200 milyon daha kullanıcı kazanarak toplamda 700 milyon kullanıcı sayısına ulaştı.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir rekoru daha geride bıraktı. Uygulamanın kurucusu Jan Koum, şimdi de Facebook üzerinden yaptığı duyuruda WhatsApp’ın 700 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

Geçtiğimiz yılın Nisan ayında 500 milyon kullanıcıya ulaşan WhatsApp, o zamandan bugüne kadar toplamda 200 milyon kullanıcıyı daha bünyesine katarak toplamda 700 milyon gibi ciddi bir kullanıcı sayısına ulaştı. WhatsApp kullanıcılarının bir günde attığı mesaj sayısı ise 30 milyarı geçti. Bu rakamlar, anlık mesajlaşmanın sosyal iletişimdeki yerinin oldukça büyük olduğunu ispatlıyor.

whatsapp
whatsapp

Anlık mesajlaşmanın önemini anlayarak WhatsApp’ı 19 milyar dolar karşılığında satın alan Facebook, bu sayede rakipleri üzerinde büyük bir avantaj sağlamış oldu. Facebook’un WhatsApp’ı (ve Messenger’ı), Google’ın Hangouts’u, Twitter’ın da 2015 planları içinde yeni bir anlık mesajlaşma servisi olduğunu düşündüğümüzde mesajlaşma platformlarının 2015 yılı içinde de çok büyük bir öneme sahip olacağını söylemek mümkün.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler