AnasayfaSosyal MedyaVine Profillerine İzle (Watch) Butonu Geldi

Vine Profillerine İzle (Watch) Butonu Geldi

Popüler video paylaşım platformu Vine, profil sayfalarına kullanıcıların videolar arasında kolay bir şekilde geçiş yapabilecekleri yeni “İzle” (Watch) butonu ekledi.

Kullanıcıların eğlenceli Vine videolarını izlemek için sevdiği Vine profillerini sık sık ziyaret ettiğini farkeden Vine, videoların daha kolay izlenebilmesi amacıyla yeni bir İzle (Watch) butonunu kullanıma sundu.

Vine profillerinde “Takip et” butonunun hemen yanında yer alan yeni “İzle” butonu, kullanıcıların ilgili profil sahibinin paylaştığı ve revine ettiği videolar arasında kolay bir şekilde geçiş yapabilmelerini sağlıyor. Açılan yeni bir arayüzle gösterilen videolar, otomatik olarak sonrakine geçiş yaptığı gibi, sağa-sola kaydırma işlemiyle de seri şekilde izlenebiliyor. İlgili videonun döngü haline oynatılması içinse video üzerine basılı tutumak gerekiyor.

Screenshot_20160419-150133

İzle butonu sadece profillerde de yer almıyor. Yeni butonu aynı zamanda Keşfet kısmındaki video kanallarında da kullanmak mümkün.

Son olarak kullanıcılar varsayılan olarak kronolojik şekilde sıralanan videoların sıralamasını değiştirebiliyor. Daha önce duyurulmuş olan bu özellik, yeni İzle butonu ile de birlikte çalışıyor. Bunun için herhangi bir kullanıcı profiline gidip, “Gönderi” kısmına tıklama ve “Popüler”, “En Yeni”, “En Eski” seçeneklerinden birini seçmek gerekiyor.

An itibariyle kullanımda olan yeni özelliğin kullanıcı deneyimini arttıracağı gibi, kullanıcılar arasındaki etkileşimi de arttırması bekleniyor.

KAYNAKVine Blog

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler