AnasayfaHaberlerVictoria's Secret'tan Kalp Ritmi Ölçen Sütyen

Victoria’s Secret’tan Kalp Ritmi Ölçen Sütyen

Kadın iç çamaşırı denildiğinde akla gelen ilk marka Victoria’s Secret, şimdi de kalp ritmini ölçen spor sütyenlerini satışa sundu.

Giyilebilir teknolojinin kullanım alanları her geçen gün artarken, teknoloji ile pek ilgisi olmayan markalar dahi bu teknolojiyi bir şekilde ürünlerine entegre etmeye başladı. Bunun son örneği ise Victoria’s Secret‘ten geldi.

Dünyanın en popüler kadın iç çamaşırı markası olan Victoria’s Secret, kalp atışı ölçümü yapabilen yeni spor sütyenlerini satışa sundu. Yaklaşık olarak 75 dolarlık bir fiyata sahip olan sütyenler, yapısında barındırdığı elektrotlar sayesinde kalp ritmini ölçebilecek.

Victoria's Secret Kalp Ritmi Ölçen Sütyen
Victoria’s Secret Kalp Ritmi Ölçen Sütyen

Biyometrik sensörleri kıyafetlere entegre eden Clothing+ firması ile işbirliği içinde üretilen yeni sütyenler, ekstra ölçüm aracına ihtiyaç duyuyor; ancak sensörler üretim esnasında ürüne yerleştiriliyor. Yani kalp ritmini ölçebilmek üründe bulunan elektrotlar ile ekstra bir ölçüm cihazının entegrasyonunu sağlamak gerekiyor. Toplanan veriler ise uyumlu cihazlara aktarılabiliyor.

Günümüzde kalp atış sensörüne sahip birçok akıllı telefon, akıllı saat veya akıllı bilek bulunuyor. Ancak bu teknolojinin kıyafetlere dökülmüş hali pek sık rastlanan bir durum değil. Daha önce Nestle’nin tweet atan sütyeni oldukça konuşulmuş olsa da Victoria’s Secret’in bu yeni ürünü, teknoloji ile kıyafetlerin nasıl entegre edilebileceğinin en mantıklı yollarından birini bizlere gösteriyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler