AnasayfaHaberlerTwitter'ın Yeni Tasarımı Aktif Olmaya Başladı

Twitter’ın Yeni Tasarımı Aktif Olmaya Başladı

Twitter, Kasım ayından beri üzerinde çalıştığı mobile benzeyen yeni web tasarımını aktif etmeye başladı.

Kasım ayından beri üzerinde çalışılan Twitter‘ın web versiyonunun yeni tasarımı aktif etmeye başladığını duyurdu. Şimdilik kullanıcıların bir kısmına uygulanan yeni tasarım oldukça şık gözüküyor.

Mobil tasarımına benzeyen yeni web versiyonu ile Twitter, kullanıcılara daha sade ve daha kolay bir Twitter deneyimi sunuyor. Daha sade şekilde tasarlanan ve eskisine göre daha açık renkler kullanılan yeni tasarım Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarındaki tasarımı ile oldukça benzer izler taşıyor.

Twitter.com’un yeni görünümü aşağıdaki gibi olacak:

twitter yeni tasarım
twitter yeni tasarımı

Sol tarafa alınan profil alanı ile görselliği arttıran yeni tasarımda dikkat çekici bir diğer değişiklik ise üst menü tasarımı. Üst menüdeki butonların sıralamasında herhangi bir değişiklik yapılmazken, renklerin sadeleştirilmesi göze çarpıyor. Daha önce rengi siyah olan üst menü yeni tasarım ile yerini beyaz renge bırakıyor.

Yeni tasarım ile kullanıcılara ekstra renk seçebilme özelliği de geldi. Kullanıcılar Ayarlar > Tasarım kısmından profillerine özel yeni renk düzenlemeleri yapabilecek.

Sadeliği ile oldukça hoş bir görünüme kavuşan Twitter’ın yeni web tasarımı şimdilik kullanıcıların bir kısmına uygulansa da, yakın zamanda bütün kullanıcılara uygulanmaya başlayacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler