AnasayfaHaberlerTwitter'ın CEO'su Dick Costolo Görevinden Ayrılıyor

Twitter’ın CEO’su Dick Costolo Görevinden Ayrılıyor

Twitter’ın CEO koltuğunda oturan Dick Costolo, 1 Temmuz 2015 itibariyle istifa ederek, görevini kurucularından olan Jack Dorsey’e bırakacak.

Akşam saatleri itibariyle Twitter üzerinden yapılan bir açıklama ile Twitter’ın CEO’su Dick Costolo‘nun görevinden ayrılacağı duyuruldu.

2010 yılından beridir CEO koltuğunda oturan Dick Costolo, yapılan açıklamaya göre 1 Temmuz 2015 tarihinde istifasını vererek görevini Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey‘e bırakacak.

Temmuz ayı itibariyle Twitter’da CEO görevini üstlenecek olan Jack Dorsey, hali hazırda kurucusu ve CEO’su olduğu Square’deki görevine de devam edecek.

Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey
Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey

Yapılan yazılı açıklamada Dick Costolo’nun neden görevi bırakacağı ile veya Costolo’nun gelecek planları ile ilgili olarak herhangi bir ayrıntı bulunmuyor. Ancak birkaç aydır bununla ilgili söylentilerin arttığını biliyoruz. Ayrıca yatırımcıların Twitter’ın büyüme göstermemesiyle ilgili duyduğu endişeler de birçok kez dile getirilmişti.

Haberin duyurulmasının ardından Twitter hisselerindeki değişim ise aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere anlık artış göstermiş durumda.

Twitter hisseleri
Kaynak: TNW

Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu ani kararın ardında neler yattığı henüz açıklanmış değil. Ancak istifanın ardından ne gibi gelişmeler yaşanacak kısa zaman içinde hep birlikte görmüş olacağız.

KAYNAKTWITTER

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler