AnasayfaHaberlerTwitter'a Yavaş Çekim (Slow Motion) Video Desteği Geldi

Twitter’a Yavaş Çekim (Slow Motion) Video Desteği Geldi

Twitter, iPhone’lar üzerinden çekilen yavaş çekim (slow motion) videoların artık orijinal halleriyle paylaşılabileceğini duyurdu.

Video konusunda çalışmalarını hızla sürdüren Twitter, özellikle son zamanlarda kendi bünyesindeki video sistemi için getirdiği yeniliklerine devam ediyor. Daha önce Twitter videolarının da web üzerinden embed edilebileceğini duyuran Twitter, ardından otomatik oynatılan Twitter videoları ile gündeme gelmişti. Sosyal medya devi şimdi de video sistemine slow motion desteği getirdiğini duyurdu.

Twitter’ın resmi hesabı üzerinden yapılan duyuruda, iPhone kullanıcılarının artık slow motion videolarını Twitter üzerinden paylaşabilecekleri belirtildi. Buna göre iPhone üzerinden hazırlanan 120fps ve 60 fps’lik videolar artık orijinal halleriyle Twitter üzerinden paylaşılabilecek.

İlk olarak iPhone 5S ile gelen yavaş çekim (slow motion) özelliği, kullanıcılar tarafından oldukça sevilmişti. Ancak uygulamalar ve diğer online platformların çoğu bu özelliği desteklemiyor; dolayısıyla kullanıcılar bu videoları orijinal halleriyle değil; ancak normal hızlarında paylaşabiliyordu. Ancak Twitter üzerinden artık bu mümkün hale gelmiş oldu.

[vc_button title=”Etkili Twitter Video Stratejisi İçin İşinize Yarayacak 5 İpucu” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/etkili-twitter-video-stratejisi-icin-isinize-yarayacak-5-ipucu”]

Yeni özelliği kullanabilmek içinse yapılması gereken ekstra bir işlem bulunmuyor. Zira hazırlanan video normal haliyle Twitter üzerinden paylaşıldığında, Twitter bu videoyu otomatik olarak algılıyor ve bu sayede slow motion videonun orijinal hali korunmuş oluyor.

KAYNAKTWITTER

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler