AnasayfaHaberlerTwitter Web Üzerinde Tweet Analizi Test Ediyor

Twitter Web Üzerinde Tweet Analizi Test Ediyor

Twitter, iOS için duyurduğu tweet analiz özelliğini şimdi de web üzerinde test ediyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında iOS için tweet analizi hizmeti vermeye başlayan Twitter, şimdi de bu özelliğini web için test etmeye başladı. Birbirinden bağımsız tweetlerin altında bir ikon olarak beliren tweet analizi sayesinde kullanıcılar o tweete ait çeşitli istatistikleri alabilecek.

Twitter’ın bu yeni tweet analiz özelliğini test ettiği sınırlı sayıda kullanıcının arasında WebMasto’nun Twitter hesabı da bulunuyor. Aşağıdaki örneklerden yeni tweet analiz özelliğinin yapısına göz atabilirsiniz.

Twitter web üzerinde tweet analiz testi
Twitter web üzerinde tweet analiz testi

Tweet analiz ikonuna tıklandığında ise tweet görüntülenme sayısı, tweet etkileşim sayısı, bağlantı tıklamaları, fotoğraf ve video görüntülemeleri ve tweet detayı görüntüleme sayısı gibi çeşitli istatistikler çıkıyor.

Twitter web üzerinde tweet analiz testi
Twitter web üzerinde tweet analiz testi

Teste tabi tutulan hesaplar arasında WebMasto’nun dışında birçok hesap daha bulunuyor. Zira The Next Web’in haberine göre birçok Twitter kullanıcısı bu yeni özelliği farketmiş durumda.

Daha önce iOS için resmi olarak duyurulan bu özelliğin, web üzerinde tüm kullanıcılar için ne zaman aktif edileceği henüz belli değil. Ancak analiz konusunda Twitter’ın son zamanlarda yaptığı yenilikler aşikar. Bakalım önümüzdeki günlerde ne gibi yenilikler çıkacak hep birlikte görmüş olacağız.

[vc_button title=”Tweetlerinizin Google’da İndekslenmesi İçin Ne Yapmalısınız?” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/tweetlerinizin-googleda-indekslenmesi-icin-ne-yapmalisiniz”]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler