AnasayfaHaberlerTwitter Videoları Artık Web Üzerinden Embed Edilebilecek

Twitter Videoları Artık Web Üzerinden Embed Edilebilecek

Embed edilen tweetler üzerinden de etkileşimini arttıran Twitter, şimdi de videolar için embed özelliği geldiğini duyurdu.

Tweetler için kullanıcılara sunduğu embed özelliğinin sağladığı etkileşim potansiyelini farkeden Twitter, şimdi de Twitter videoları için aynı özelliği kullanıma sundu. Bundan böyle kullanıcılar Twitter üzerindeki videoları (tweetleri değil) web siteleri ve bloglarına kolay bir şekilde yerleştirebilecekler.

Son günlerde platforma getirdiği birçok yeni özelliği duyuran Twitter, kullanıcı kitlesini genişletebileceği her yolu denemeye devam ediyor. Özellikle son zamanlarda kendi video servisi için duyurduğu yenilikler, video konusunda da Twitter’ın ne kadar ısrarcı olduğunu gösteriyor. Twitter’ın video servisi için gelen son yenilik ise Twitter videolarını web sitelerine embed edebilme özelliği.

[vc_button title=”Etkili Twitter Video Stratejisi İçin İşinize Yarayacak 5 İpucu” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/etkili-twitter-video-stratejisi-icin-isinize-yarayacak-5-ipucu”]

Daha önceden tweetler için kullanılan embed (yerleştirme) özelliği oldukça fazla kullanılıyordu. Zira çok fazla ağır olmaması ve kolay şekilde entegre edilebilmesi sebebiyle bir çok internet sitesi bu özelliği kullanıyordu. Twitter’ın son duyurduğu yenilik ise Twitter’ın sadece kendi barındırdığı videoları kapsıyor. Yani embed edilecek olan içerik tweet değil; mobil cihazlar üzerinden çekilip doğrudan Twitter’da paylaşılan videonun kendisi.

Twitter videoları nasıl embed edilir?

Twitter videolarını web sitenize yerleştirebilmek için, ilgili tweetin içindeki videonun üst tarafında yer alan üç nokta (•••) ikonuna tıklayıp, Embed Video (Video ekle) seçeneğine tıklayın. Ardından açılan penceredeki kodu kopyalayın ve web sitenizde görünmesini istediğiniz yere yapıştırın.

Twitter video embed özelliği
Twitter video embed özelliği
Twitter video embed özelliği
Twitter video embed özelliği

Embed kodu üzerinde değişikliklik yaparak da videonun sitenizdeki görünümü kişiselleştirebilirsiniz. Örneğin kod kısmına “hide_tweet=true” parametresini ekleyerek videonun üzerindeki tweet metnini kaldırabilir; veya diğer kod örnekleri üzerinden embed ettiğiniz videonun görünümünü değiştirebilirsiniz.

Örnek bir Twitter videosunun embed edilmiş halini aşağıdan görebilirsiniz (Play tuşuna basın):

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler