AnasayfaHaberlerTwitter Timeline'da Favoriler ve Takipler de Gözükmeye Başladı

Twitter Timeline’da Favoriler ve Takipler de Gözükmeye Başladı

Henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen Twitter, birçok kullanıcının timeline alanında favoriye alma ve takip etme hareketlerini göstermeye başladı.

Twitter’ın henüz resmi olarak duyurmadığı ancak birçok kullanıcının üzerinde testlerini sürdürdüğü bazı yenilikler, Twitter kullanıcıları tarafından oldukça tepki topladı.

Şimdilik sadece belli bir kullanıcı üzerinde deneme çalışmaları yapan Twitter, kullanıcıların takip ettikleri kişilerin favoriye alma ve takip etme gibi faaliyetlerini timeline alanında (tweet akış alanında) göstermeye başladı. Birçok kişi özellikle favoriye alma işleminin anasayfada gösterilmesini saçma buldu ve retweet işleminden bir farkı olmadığını dile getirdi.

Twitter timeline favori ve takiplerin gözükmesi
Twitter timeline favori ve takiplerin gözükmesi

Normalde Twitter tarafından duyurulacak olan yenilikler küçük bir kullanıcı kitlesi üzerinde test ediliyordu. Ancak bu sefer oldukça fazla kullanıcı üzerinde denenmiş olmalı ki birçok Twitter kullanıcısı bu şikayetini yoğun bir şekilde dile getirmeye başladı.

Twitter’da favoriye alma işlemi -genellikle-; teşekkür etmek, beğenilen ancak retweet edecek kadar güzel olmayan tweetleri vurgulamak (Facebook’taki beğenme/paylaşma arasındaki fark gibi), yada bir tweeti daha sonra okumak için kullanılıyor (Facebook’taki kaydetme işlemi gibi). Eğer Twitter bu özelliği aktif ederse, favoriye alma işleminin retweet etmekten pek bir farkı kalmayacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler