AnasayfaHaberlerTwitter'dan Yeni Özellik: Related Headlines

Twitter’dan Yeni Özellik: Related Headlines

Twitter artık atılan her tweetin altına “Related headlines” sekmesi yerleştiriyor. Kullanıcının bu yeni özelliği reddetme imkanı ise henüz söz konusu değil.

Twitter’ın sadece websitesi üzerinden görüntülenebilecek olan bu yeni özellik, kullanıcılar tarafından pek memnun karşılanmayacak gibi. Çünkü yazılan her tweetin altına kullanıcının iradesi dışında -yazılan tweet ile alakalı- “Related headlines/İlgili manşetler” şeklinde başka websitelerinin haber linkleri sıralanacak.

Amerikalı profesyonel basketbol oyuncusu Jason Collins’in attığı bir tweetin altında bu yeni özelliğin uygulandığını görebilirsiniz.

Jason Collins Headline
Jason Collins Headline

Bu yeni özellik ise Twitter‘ın Yazılım Mühendisi Brian Wallerstein’in Twitter Blog’unda yazdığı yazı ile duyuruldu. Bugünden itibaren başlatılacağı söylenen özelliği ise kullanıcıların seçme şansı olmayacak. Hatta şimdiden bu özelliği sevmeyenler bunu tweetlerinde dile getirmeye başladı bile.

Bu arada “related headlines” özelliğinin embed tweetlerde gösterilmeyeceğini de belirtelim.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler