AnasayfaHaberlerTwitter Otomatik Video Oynatma Özelliğini Test Ediyor

Twitter Otomatik Video Oynatma Özelliğini Test Ediyor

Facebook ve Instagram ve Vine’ın ardından şimdi de ardından şimdi de Twitter’a otomatik video oynatma özelliği gelebilir.

Video paylaşımı yapılabilen sosyal medya platformlarında özellikle son zamanlarda popüler hale gelen otomatik video oynatma özelliği; Facebook, Instagram ve Vine‘ın ardından şimdi de Twitter‘a gelecek gibi görünüyor.

Advertising Age tarafından yapılan habere göre Twitter, ABD’deki bazı iPhone ve iPad kullanıcıları üzerinde sponsorlu videolarda otomatik oynatma özelliği için testlere başladı. Buna göre kullanıcılar akış sayfasında iken karşısına çıkan sponsorlu videolar, herhangi bir müdahalede bulunmadan otomatik olarak oynatılmaya başlıyor.

Twitter Video
Twitter Video

Habere göre test edilen yeni özellik sadece sponsorlu videolar için geçerli. Facebook, Instagram ve Vine gibi platformlarda olduğu gibi diğer videolara da uygulanıp uygulanmayacağı ise henüz belli değil.

[vc_button title=”Etkili Twitter Video Stratejisi İçin İşinize Yarayacak 5 İpucu” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/etkili-twitter-video-stratejisi-icin-isinize-yarayacak-5-ipucu”]

Twitter’ın canlı yayın platformu Periscope’u satın almasının ardından videolar için böyle bir özellik getirmesi de zamanlama açısından iyi bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Zira Periscope’un rakibi Meerkat daha şimdiden oldukça iyi bir kitleye ulaşmış durumda ve hızla büyümeye devam ediyor. Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in ise bu satın alma işleminin her şeyi değiştireceğini söylemesi, Periscope’un Twitter için ne kadar önemli olduğu bize gösteriyor. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde Twitter videoları ile ilgili daha çok yeniliklerle karşılaşacağımızı söylemek mümkün.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler