AnasayfaHaberlerTwitter'a Otomatik Resim Önizleme Özelliği Geldi

Twitter’a Otomatik Resim Önizleme Özelliği Geldi

Artık Twitter’da paylaşılan bir resmi görüntülemek için tweeti açmanıza gerek kalmayacak.

Twitter’ın web ve mobil uygulamalarıa getirdiği güncelleme ile artık resimleri görmek için tweetleri açmanıza gerek kalmayacak. Çünkü yeni özellik ile kullanıcı, paylaşılan resimli tweetleri ve Vine videolarını otomatik olarak önizlemesini görmüş olacak.

Kullanıcıların bu yeni özelliği pek sevdiğini söyleyemeyiz. Web üzerinde Twitter kullanırken otomatik açılan resimlerin kendilerini rahatsız edeceklerini düşünen kullanıcılar, özellikle +18 içerikli resim veya videoların, bilgisayar ekranında aniden gözükmesinden endişe duyuyorlar. Çünkü şu an için kullanıcıların web üzerinde bu özelliği kapatmaları mümkün değil.

Yeni özelliği sevmeyen kullanıcılar, Twitter’ın iOS veya Android uygulamasının “Ayarlar” bölümünden bu özelliği kaldırabilecekler. Web üzerinde ise bu özelliği kapatmak şimdilik mümkün değil.

Ayrıca Twitter’ın yeni uygulama güncellemesiyle birlikte kullanıcılar, Twitter akışı üzerinden tweeti açmadan cevap yazma, retweet etme ve favorilere ekleme gibi etkileşimleri yapabilecek.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler