AnasayfaHaberlerTwitter'a "Mute/Sessize Al" Özelliği Gelebilir

Twitter’a “Mute/Sessize Al” Özelliği Gelebilir

Twitter’da testleri devam eden yeni özelliğe göre, artık takip edilen bir kişinin tweetlerini görme zorunluluğu ortadan kalkıyor.

Twitter‘da arkadaşı olduğu için takip etme zorunluluğu hisseden ve bundan dolayı görmek istemediği tweetlere maruz kalan kişiler için güzel bir haber var. Twitter’a gelecek olan (henüz test aşamasında) yeni özellik ile artık kullanıcılar takip ettikleri kişilerin tweetlerini gizleyebilecekler.

Facebook’taki arkadaş ve takip sisteminin ayrı olarak kullanılması, kullanıcıya birçok açıdan fayda sağlıyordu. Örneğin arkadaşlıktan çıkarmak istemeyen ve aynı zamanda arkadaşının paylaştığı gönderileri görmek de istemeyen kullanıcılar, bunu “Takip” sistemi ile düzenleyebiliyordu. Yani bu özelliği kullanarak o kişiyi hem arkadaşlıktan çıkarmamış oluyor; hem de istemediği gönderileri gizlemiş oluyordu. İşte Facebook‘un bu sistemine benzeyen bir özellik de Twitter tarafından şu anda test ediliyor. Eğer yeni özellik aktif hale getirilirse; kullanıcılar artık istedikleri kişiyi aynı anda hem takip edip, hem de o kişinin tweetlerini gizleyebilecekler.

[Tweet “Facebook’ta olduğu gibi Twitter’da da “arkadaş” ve “takip” sistemi birbirinden ayrılıyor.”]

Daha önce Tweetdeck gibi servislerinde kullanılabilen “Mute / Sessize al” özelliği, The Verge sitesinin haberine göre Twitter’ın mobil uygulamaları üzerinden test edilmeye başlanmış durumda. Platforma gelecek olan “Mute” özelliği ile artık tweet akış sayfası kullanıcıların istemediği tweetler ve retweetlerden temizlenmiş olacak.

Twitter "Mute" özelliği
Twitter “Mute” özelliği

Mobil uygulamaları üzerinde çalışmalarını sürdüren Twitter’ın bu özelliği tam olarak ne zaman aktif edeceği henüz bilinmiyor. Ancak @missambear isimli kullanıcı tarafından paylaşılan yukarıdaki ekran görüntüsü, bu özellik ile ilgili yapılan testlerin devam ettiğini gösteriyor.

KAYNAKThe Verge

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler