AnasayfaHaberlerTwitter'daki Mention "@" İşareti Tarih mi Oluyor?

Twitter’daki Mention “@” İşareti Tarih mi Oluyor?

Twitter, platformda birini etiketlemek için kullanılan mention “@” işaretini kaldırarak görünümü sadeleştirmeye hazırlanıyor.

Twitter’ı Twitter yapan sembollerden biri olan “@” işareti artık sohbet bölümünde gözükmeyecek. Yaklaşık olarak 7 ay önce duyurulan yeni sohbet tasarımı sebebiyle artık bu işarete gerek kalmadığı düşünülüyor.

BuzzFeed’in haberine göre Twitter’ın haber bölümü başkanı Vivian Schiller, Twitter’daki hashtag (#) ve mention (@) kullanımı ile alakalı düzenlemeye gidecekleri belirtildi. Amaç olarak ise Twitter’daki iletişimi daha basit ve sade hale getirmek olduğu belirtildi.

Twitter Alpha ekran görüntüsü
Twitter Alpha ekran görüntüsü

Twitter’ın bu haline baktığımızda Facebook’un yorum sistemindeki ile aynı görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Facebook’taki gönderiler ve yorumlarda @kullaniciadi şeklinde etiketlediğimiz kişiler otomatik olarak Kullanıcı Adı şeklinde çevriliyordu.

Twitter’ın mention “@” işaretini kaldırmasıyla artık platform üzerindeki sohbetler, bu bölümdeki çizgiler ile ayırt edilebilecek. Bu şekilde Twitter sohbetlerinin görünümü daha sade bir görünüme sahip olmuş olacak. Ancak Twitter’ın kendisi ile bütünleşmiş olan bu işaretin kaldırılmasının, platformda olumsuz algı bırakmasına sebebiyet vermesi de ihtimaller arasında gösteriliyor.

KAYNAKBuzzFeed

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler