AnasayfaSosyal MedyaTwitter'daki Maksimum Video Süresi 140 Saniye Oldu

Twitter’daki Maksimum Video Süresi 140 Saniye Oldu

Video sektöründeki rekabet her geçen gün artarken, özellikle sosyal medya devleri de limitlerini arttırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz Mart ayında 15 saniyelik video limitini 60 saniyeye çıkartan Instagram‘ın ardından şimdi de Twitter video süresini arttırdığını duyurdu.

Twitter’ın resmi blogu üzerinden yapılan açıklamaya göre Twitter kullanıcıları artık platforma 30 saniyeden daha uzun videolar yükleyebilecekler. Twitter’ın yapılan yeni güncelleme ile belirlediği maksimum video süresi ise artık 140 saniye.

Uygulanacak olan değişikliklerin sadece Twitter ile sınırlı olmadığını da belirtmek gerekiyor. Öyle ki 140 saniye video süresi limiti bir diğer popüler video platformu Vine‘da da uygulanmaya başlayacak. İlk etapta sınırlı sayıda Vine kullanıcıları ile test edilecek olan yeni güncelleme, bu yılın sonlarına doğru herkese sunulmuş olacak.

Twitter’ın duyurduğu yeniliklerden bir diğeri ise popüler olan videoları farklı bir deneyim ile keşfedebilme özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan açıklamaya göre kullanıcılar artık açtıkları her videolu tweette veya Vine videosu içeren tweetlerde diğer popüler olan videoları kolay bir şekilde keşfedebilecekler.

Yeni video arayüzünde ise kullanıcılar tek bir dokunuş ile farklı bir görüntüleme moduna geçiş yapabilecek ve Twitter’daki video deneyimini üst seviyelerde yaşayabilecekler.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler