AnasayfaSosyal MedyaTwitter, Kendi CEO'sunun Hesabını Yanlışlıkla Askıya Aldı

Twitter, Kendi CEO’sunun Hesabını Yanlışlıkla Askıya Aldı

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’in kişisel Twitter hesabı, yanlışlıkla bir süreliğine askıya alındı.

Twitter‘da sahte hesaplar, kurallara aykırı tweetler atan veya benzeri davranışlarda bulunan hesapların askıya alındığına birçok kez şahit olduk. Ancak bu kez askıya alınan hesap sıradan bir hesap değil; Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey‘in hesabı.

Durumu ilk olarak farkeden Drew Olanoff, Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’in kişisel Twitter hesabının askıya alındığı gösteren bir ekran görüntüsü paylaşmış durumda. Dorsey’in hesabına giren her kullanıcı da bu süreç zarfında aşağıdaki gibi bir uyarı ile karşılaştı.

Bu durumun çok uzun sürmediğini, yapılan hatanın hemen düzeltildiğini de belirtmek gerekiyor. Jack Dorsey ise hatanın düzeltilmesinin ardından artık bir klasik haline gelen Twitter tarihinin ilk tweetini yeniden paylaşarak durumun platform içi bir hatadan kaynaklandığını belirtmiş durumda.

Yaşanan bu küçük talihsiz olayın sadece Twitter’la sınırlı olmadığını da belirtmek gerekiyor. Zira geçtiğimiz Kasım ayında Facebook, Mark Zuckerberg dahil birçok hesap için yanlışlıkla oluşturulan (vefat sonrası oluşturulan) anılar ile gündeme gelmişti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler