AnasayfaİnternetTwitter, Google Arama Sonuçları İle Artık Tamamen Entegre Edildi

Twitter, Google Arama Sonuçları İle Artık Tamamen Entegre Edildi

Google ile Twitter arasında sağlanan anlaşma artık tamamen hayata geçirildi. Twitter artık Google arama sonuçlarında kapsamlı şekilde yer alacak.

Hatırlarsanız, Google ile Twitter arasında 2009 yılında bir anlaşma sağlanmış; 2011 yılında ise bu anlaşma bozulmuştu. Geçtiğimiz Şubat ayında bu iki dev arasında yeni bir anlaşma daha gündeme gelmiş ve hemen ardından Twitter’ın eski CEO’su Dick Costolo tarafından bu söylentiler doğrulanmıştı.

Anlaşmaya göre, Google tweetleri gerçek-zamanlı olarak göstermek gibi Twitter’a arama sonuçlarında daha kapsamlı olarak yer verecekti. Google da bunu kullanarak pazardaki payını arttırmış olacaktı. İki internet devi arasında sağlanan bu anlaşma ise artık tamamen hayata geçmiş durumda.

Twitter Google arama sonuçları
Hashtag araması ile o hashtag ile ilgili Twitter sayfası ve buna bağlı olarak öne çıkan tweetler listelenecek.

Artık Google üzerinden bir hashtag şeklinde bir arama yapma, Twitter hesaplarına bakma, aranan kelimelere göre tweet sonuçlarına ulaşma gibi eylemler gerçekleştirilebilecek. Hem kullanıcıların, hem Google’ın hem de Twitter’ın işine yarayacak olan bu anlaşma sayesinde Twitter odaklı kapsamlı sonuçlara ulaşmak mümkün olacak.

Daha önceden belirli kullanıcılar üzerinde ve sadece mobil aramalarda geçerli olan bu yeni entegrasyon, artık bilgisayarlar üzerinden de kullanılabilecek.

Ayrıca bkz: Tweetlerinizin Google’da İndekslenmesi İçin Ne Yapmalısınız?

Şimdilik sadece İngilizce kullananlar için aktif olan bu özellik, yakın zamanda tüm dünyaya sunulmuş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler