AnasayfaHaberlerTwitter'a Fotoğraf Etiketleme ve Çoklu Foto Gönderme Özelliği Geldi

Twitter’a Fotoğraf Etiketleme ve Çoklu Foto Gönderme Özelliği Geldi

Twitter’a gelen yeni özellik ile artık paylaştığınız fotoğraflarda arkadaşlarınızı etiketleyebilir ve tek bir tweete birden fazla fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Yeniliklerine ara vermeyen Twitter’dan iki yeni özellik haberi daha geldi. Bunlardan birincisi fotoğraf etiketleme özelliği, ikincisi ise bir tweete birden fazla fotoğraf ekleme (kolaj oluşturma) özelliği.

Twitter’ın resmi blogu üzerinden yapılan duyuruda, bu iki özelliğin şimdilik sadece iOS ve Android‘deki Twitter uygulamalarına özel olduğu ve özelliklerin diğer platformlarda da yakın zamanda uygulanabilir olacağı belirtildi.

Fotoğraf etiketleme özelliğinde, yüklediğiniz bir fotoğrafta maksimum 10 arkadaşınızı etiketleyebiliyorsunuz. Eğer bir arkadaşınız sizi etiketlerse standart Twitter bildirimi gibi bir bildirim alacaksınız. Twitter’ın “Ayarlar” kısmından ise sizi kimlerin etiketleyip kimlerin etiketleyemeyeceğini belirleyebiliyorsunuz.

Twitter fotoğraf etiketleme
Twitter fotoğraf etiketleme

Twitter’a gelen bir diğer özellik ise çoklu fotoğraf ekleme özelliği (maksimum 4 tane). Yani bundan sonra bir tweete birden fazla fotoğraf ekleyebileceksiniz. Bu da belirli bir fotoğraf grubu için sizi tek tek tweet atma zahmetinden kurtarmış olacak. Ancak bu özellik şu anda sadece iOS Twitter uygulaması için geçerli. Diğer platformlar ise önümüzdeki günlerde bu özelliğe kavuşmuş olacak.

Twitter çoklu fotoğraf
Twitter çoklu fotoğraf

Fotoğraf etiketleme özelliğinin Twitter’daki görünümü ise aşağıdaki gibi olacak.

Twitter fotoğraf etiketleme (örnek)
Twitter fotoğraf etiketleme (örnek)

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler