AnasayfaHaberlerTüm Dünyanın Twitter'da Yeni Yılı Nasıl Kutladığını İzleyin

Tüm Dünyanın Twitter’da Yeni Yılı Nasıl Kutladığını İzleyin

Twitter tarafından hazırlanan interaktif görsel ile tüm dünyanın Twitter üzerinde yeni yılı nasıl kutladığını izleyebilirsiniz.

2014 yılını kutlamak adına yapılan telefon görüşmelerinin ve atılan mesajların yanı sıra sosyal medya platformlarının da oldukça aktif bir şekilde kullanıldığına hepimiz şahit olduk. Havada uçuşan yılbaşı görselleri, mesajları vs derken, yılbaşı öncesi ve sonrası da dahil olmak üzere sosyal mecralar yoğun bir şekilde kullanıldı. Yılbaşı kutlamaları konusunda aktif olarak kullanılan Twitter ise bunu göstermek adına interaktif bir görsel hazırladı.

Twitter tarafından oluşturulan interaktif görsel, tüm dünyanın Twitter üzerinden attığı yılbaşı tweetlerinin yoğunluğunu gösteriyor. Ülkelerin zaman dilimlerine göre hazırlanan görselde hangi zaman diliminde hangi yeni yıl kutlama tweetinin popüler olduğunu görebiliyorsunuz.

dünyada yılbaşı tweetleri
dünyada yılbaşı tweetleri

“Play” butonuna tıklayarak yılbaşını kutlayan ülkelerin ve Twitter’da en çok hangi dilde hangi yılbaşı kutlama tweetinin popüler olduğunu canlı olarak izleyebilirsiniz. Dilerseniz alt tarafta bulunan farklı dillerdeki popüler yılbaşı kutlama tweetlerine tıklayarak atılan tweetleri Twitter üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Buna da bir göz atın >> “Twitter’da En Çok Kullanılan Diller”

Oluşturulan istatistiklere göre yılbaşı kutlama tweetlerinde en yoğun olarak kullanılan diller; İspanyolca, İngilizce ve Arapça. Ayrıca +2 zaman diliminde bulunan Türkiye için yılbaşı ile ilgili baz alınan tweet ise “yeni yılınız kutlu olsun” olarak belirlenmiş.

İnteraktif görselin bulunduğu siteyi ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler