AnasayfaHaberlerTwitter'dan Yeni Ses Deneyimi: Audio Cards

Twitter’dan Yeni Ses Deneyimi: Audio Cards

Twitter, tweetlerin içerisinde yer alan ses bağlantılarını doğrudan akış sayfası üzerinden dinlemeyi sağlayan Audio Cards sistemini duyurdu.

Twitter’ın mobil versiyonu üzerinden çeşitli kartlar ile arttırdığı kullanıcı deneyimine bir yenisi daha eklendi: Audio Cards. Artık Twitter’ın iOS ve Android uygulamaları üzerinden tweet içerisinde yer alan ses bağlantıları doğrudan tweet akış sayfası (timeline) üzerinden dinlenebilecek.

Bundan önce kullanıcılar tweetlerdeki ses bağlantılarını açabilmek için doğrudan bağlantıyı içeren sayfalara yönlendiriliyordu. Ancak yeni Audio Cards (Ses Kartları) özelliği ile kullanıcılar direkt olarak akış sayfası üzerinden bu sesleri dinleyebilecek. Hatta sesleri dinlemek için ilgili tweet üzerinde takılı kalmaya da gerek duyulmayacak. Kullanıcılar ilgili ses dosyasını başlattıktan sonra Twitter’ı normal olarak kullanmaya devam edebilecekler. Bu esnada ise ilgili ses çalmaya devam edecek.

Twitter Audio Cards
Twitter Audio Cards

Yeni kart sistemi için ilk olarak SoundCloud platformu ile anlaşma sağlayan Twitter, şimdilik test aşamasında olan bu özelliği SoundCloud ile işbirliği içinde olan bazı kişi ve kurumların kullanacağını belirtti. Aralarında David Guetta, Kevin Smith, Beyaz Saray, Washington Post, NASAChance The Rapper gibi isimler ve kurumlar bu özelliği kullanacak olan Twitter hesaplarından sadece birkaçı.

Önümüzdeki günlerde Audio Cards kullanımının yaygınlaştırılacağı belirtilirken konu ile ilgili gelişmelerin @TwitterMusic hesabı üzerinden takip edilebileceği belirtildi.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler