AnasayfaHaberlerTwitter Cards İçin İstatistikler Sunan Twitter Analytics Duyuruldu

Twitter Cards İçin İstatistikler Sunan Twitter Analytics Duyuruldu

Twitter’ın link içerikli tweetlere ekstra bilgiler eklenmesini sağlayan servisi Twitter Cards için analiz hizmeti sunan Twitter Analytics duyuruldu.

Twitter‘ın link içerikli tweetlere ekstra başlık, açıklama, web site logosu ve resim gibi bilgiler eklenmesini sağlayan Twitter Cards servisi için istatistikler sunan Twitter Analytics hizmeti kullanıma sunuldu.

Twitter’ın resmi blogundan yapılan açıklamaya göre Twitter Cards servisini kullanan yayıncılar, markalar ve geliştiriciler; link içerikli tweetlerinin performansını ve istatistiklerini Twitter Analytics servisi ile gözlemleyebilecek. Dolayısıyla yayıncılar da daha sağlıklı bir içerik stratejisi geliştirebilecekler.

Twitter Cards örneği:

Twitter Analytics ile; Twitter Cards özelliğine sahip tweetlerin ne kadar tıklama aldığını, hangi tip tweetlerin daha fazla etkileşim sağladığını, en fazla etkileşim gösteren takipçileri ve bunun gibi diğer istatistikleri görmek mümkün olacak. Dolayısıyla bu tweet istatistiklerine bakarak geliştirilecek olan içerik planları markalar açısından oldukça faydalı olacak.

Twitter’ın Twitter Analytics servisi için hazırladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler