AnasayfaHaberlerTwitter, Acil Durumlar İçin Geliştirilen "Twitter Alerts" Sistemini Duyurdu

Twitter, Acil Durumlar İçin Geliştirilen “Twitter Alerts” Sistemini Duyurdu

Twitter, olası acil durumlarda kullanıcının yardım alabilmesi için yeni bir sistem geliştirdi. Yeni sistemin adı; Twitter Alerts.

Twitter yaklaşık olarak 1 yıl önce, Japonya’daki kullanıcılara acil durumlarda yardım edebilmek için Lifeline servisini hayata geçirmişti. Şimdi ise resmi blogunda paylaştığı yazıda; Lifeline servisine benzer bir sistem ile doğal felaketler, iletişimin sağlanamadığı durumlar vs. gibi acil yardım gereken durumlar için Twitter Alerts (Twitter Uyarıları) sistemini hayata geçirdiklerini duyurdu. Yazıda, şimdilik sadece ABD, Kore ve Japonya için uygulanacak olan bu sistemi, gelecekte bütün dünya için uygun hale getirmek istedikleri de belirtildi.

Twitter Alerts
Twitter Alerts

Twitter Alerts nasıl çalışıyor?

Twitter Alerts, kullanıcıların zor durumda kaldığı anlarda onlara yardım edebilmek için kurulmuş bir sistem. Twitter Alerts’a kayıt olan kişiler, bu sisteme destek olan ulusal kuruluşlardan birini seçerek, acil durumlarda o kuruluş tarafından bilgilendirilecek.

Bilgilendirmeler, kullanıcının zaman tünelinde tweet bildirimi, SMS bildirimi ve mobil  Twitter uygulaması bildirimi ile yapılacak. Mobil Twitter uygulaması bildirimleri için, Twitter Android sürümünün en az 4.1.6 ve Twitter iOS sürümünün ise en az 5.10 olması gerekiyor.

Twitter Alerts
Twitter Alerts

Twitter Alerts ile ne tür bilgilendirmeler gönderilecek?

Acil durumlarda, Twitter Alerts sistemi tarafından kullanıcıya aşağıdaki uyarılar gönderilecek.

  • Olası tehlike uyarıları,
  • Önleyici talimatlar,
  • Tahliye talimatları,
  • Acil güvenlik uyarıları,
  • Gerekli kaynaklara erişim istekleri,
  • Kritik geçişler bilgileri,
  • Yanlış bilgi yönetimi.

Şimdilik sadece ABD, Japonya ve Kore‘de uygulanacak olan Twitter Alerts sisteminin diğer ülkelerde ve Türkiye’de ne zaman aktif olacağı ise henüz belli değil.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler