AnasayfaHaberlerTwitter 2015 İkinci Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

Twitter 2015 İkinci Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

2015 yılının ikinci çeyrek sonuçlarını açıklayan Twitter, toplamda 316 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştığını duyurdu.

Twitter 2015’in ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirket tarafından paylaşılan bilgilere göre 2015’in ilk çeyreğine göre aylık aktif kullanıcı sayısını %15 oranında arttıran Twitter, toplamda 316 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştı.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey tarafından Periscope üzerinden başlatılan canlı yayın ile açıklanan ikinci çeyrek sonuçları, her ne kadar Jack Dorsey’i genel olarak tatmin etse de, büyüme anlamında hedefledikleri noktaya henüz ulaşamadıkları ifade edildi.

İkinci çeyrek ile birlikte Twitter’ın gelirinin de 502 milyon dolara ulaştığı belirtildi. Bu bağlamda beklentilerin üstüne çıktığını söylemek mümkün. Zira analistlerin tahminlerine göre bu rakamın 481 milyon dolar olması bekleniyordu. Tahminlerin üzerinde gelire ulaşan Twitter’ın, bu gelirinin %88‘i de mobil kaynaklardan sağlanıyor olması da dikkat çekici bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Twitter üçüncü çeyrekte ise gelirinin 545 – 560 milyon dolar arasında olacağını düşünüyor.

Uzmanlara göre Twitter’ın en büyük sorunu, sahip olduğunu kullanıcı sayısı tabanı. Zira rakiplerinin hızla yükseldiği günümüzde Twitter’ın istenilen düzeyde yeni kullanıcıyı bünyesine katamaması hala tazeliğini koruyan bir problem. Ancak şirket içinde uygulanması beklenen yeni yönetim değişiklikleri ile bu sorununun da üstesinden gelinebileceğine inanılıyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler