AnasayfaİnfografiklerTürkiye E-ticaret İstatistikleri (2020)

Türkiye E-ticaret İstatistikleri (2020)

Türkiye e-ticarette ne durumda? Hazırlanan infografiğe göz atın.

Türkiye e-ticarette ne durumda? Bir önceki yıla göre e-ticaret hacminde nasıl bir değişim yaşandı? Kişi başı harcanan ortalama miktar ne kadar oldu?

2020’nın ilk altı ayını kapsayan (Ocak-Haziran) verilere göre hazırlanan infografik Türkiye’nin e-ticaret grafiğini bizlere gösteriyor. Buna göre; Türkiye’nin e-ticaret hacminin yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 64 artarak 91.7 milyar TL oldu.

Kartlı işlemlerde yılın ilk 6 ayında geçen yıla göre beyaz eşyada %90, giyim, ayakkabı ve aksesuarda %45, elektronikte %58, ev, bahçe, mobilya ve dekorasyonda %95, gıda sektöründe %434, yazılımda %116 artış kaydedildi.

Siparişlerin ortalama tutarı 107.79 TL olurken; yapılan harcamaların yaklaşık %74’u peşin, %26’si ise taksitli olarak gerçekleşti.

Toplam e-ticaret harcamalarının %60’ini ise İstanbul (%47), Ankara (%8) ve İzmir (%5) olacak şekilde sadece üç il oluşturdu.

Konuyla ilgili olarak hazırlanan infografiğe aşağıdan ulaşabilirsiniz. (Büyük hali için görselin üzerine tıklayın)

Türkiye e-ticaret istatistikleri 2020 – İnfografik: AA
KAYNAKAA

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler