AnasayfaHaberlerTumblr'dan Yeni GIF Arama Aracı

Tumblr’dan Yeni GIF Arama Aracı

GIF denildiğinde akla ilk gelen mecralardan biri olan Tumblr, GIF uzantılı görsellere daha kolay erişebilmek adına yeni GIF arama aracını kullanıma sundu.

En hızlı büyüyen sosyal mecralardan biri olan Tumblr, sahip olduğu potansiyelin yanı sıra özellikle GIF uzantılı hareketli resimler söz konusu olduğunda da akla ilk gelen platformlardan biri. Ancak GIF’lerin kolay kullanımı konusunda bazı sorunları olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle GIF’lerin URL’lerini gönderilere kopyalayıp yapıştırmanın pratik bir yolu bulunmuyor. Ancak yeni gelen arama aracı sayesinde artık bu da mümkün gözüküyor.

Tumblr‘ın yeni GIF arama aracı sayesinde kullanıcılar artık gönderilerine eklemek istedikleri GIF’leri kolay bir şekilde arayıp bulabilecekler.

Kullanıcılar editör alanında bulunan artı (+) ikonuna tıklandığında artık yeni bir GIF seçeneği ile karşılaşacaklar. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşılarına çıkan pencere üzerinden GIF uzantılı hareketli resimleri arayabilecek ve bunları kolay bir şekilde gönderilerine yerleştirebilecekler.

Tumblr GIF arama aracı
Tumblr GIF arama aracı

Gönderiye eklenen GIF’lerde ilgili görsele ait kaynaklar da yer alacak. Buna ek olarak kullanıcının gönderisine eklediği GIF’lerin asıl sahiplerine de GIF’in kullanıldığına dair bir bildirim gidecek. Bu sayede görsel sahiplerinin hakları da bi nebze kontrol altına alınmış olacak.

Tumblr GIF kaynakları
Tumblr GIF kaynakları

Küçük bir özellik gibi görünse de Tumblr’a gelen bu yeni GIF arama aracının, platform üzerindeki GIF kullanımını arttırması bekleniyor.

Bunlara da göz atın:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler