AnasayfaTeknolojiWindows 10'a GIF arama ve sesle yazma özelliği geliyor

Windows 10’a GIF arama ve sesle yazma özelliği geliyor

Microsoft‘un program yöneticisi Brandon LeBlanc’ın Windows blogundaki açıklamasına göre Windows 10’a yakında GIF arama, sesle yazı yazma ve başka özellikler eklenecek. Beta testinde olan özelliklerin ses arayüzünü daha kullanılabilir hale getirmesi hedefleniyor.

Tenor üzerinden sağlanacak GIF arşivine erişmek için bilgisayarın Windows + [.] ve Windows + [;] tuşlarına basmak yeterli olacak. Ilgili GIF’ler ise trend olan konulara göre güncellenecek.

Görsel: Microsoft

Yeni sesle yazma özelliği ise Windows’un dikte özelliğinin ileri seviyesi olacak. Bu özellik sayesinde otomatik olarak noktalama işareti koyma, sesle yazmayı durdurma veya kelimeleri silme gibi islemleri ses komutlarıyla yerine getirmeyi kolaylaştıracak.

Görsel: Microsoft

İlgili özellikler ekran klavyesinde yer alacak. Ekran klavyesinin aynı zamanda tuş yerleşimi ve animasyonlar için de yenilenmiş durumda. Yeni özelliklerin şimdilik beta sürümünde olduğunu ve sadece Windows Insider programı kapsamındaki kişilere açıldığını söylemek gerekiyor. Uygulamanın beta sürümünden çıkıp ne zaman herkese açık hale geleceği ise henüz bilinmiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler