AnasayfaHaberlerTumblr Creatrs Programı İle Sanatçılara Para Kazandıracak

Tumblr Creatrs Programı İle Sanatçılara Para Kazandıracak

Popüler paylaşım platformlarından olan Tumblr, yeni duyurduğu Creatrs programı sayesinde sanatçılar ile markaları buluşturmayı hedefliyor.

Tumblr’ın en sadık kullanıcı kitlesinden biri de şüphesiz ki sanatçılardır. Zira sanatçılar (tasarımcılar, ressamlar vs.) için Tumblr, yarattıkları eserleri piyasaya sunabilme konusunda oldukça etkili bir araç olarak biliniyor. Tumblr ise bu değerli kitlenin para kazanabilmesi konusunda biraz olsun yardımcı olabilmek amacıyla yeni bir programı hayata geçirdi: Creatrs.

Tumblr tarafından duyurulan Creatrs programı, sanatçılar ile markaları bir araya getirmeyi amaçlıyor. Sanatçılar bu Tumblr programı sayesinde yarattıkları eserleri için markalar ve şirketler ile çeşitli ortaklıklar sağlayabilecek ve bu sayede emeklerinin karşılığını alabilecek.

Tumblr Creatrs programı
Tumblr Creatrs programı

Programın en önemli bölümü ise Creatrs Network olarak belirtiliyor. Creatrs Network kapsamında yer alan ekip, markaların reklam ihtiyaçlarına göre Tumblr sanatçıları ile anlaşmasını sağlayacak. Hatta programın test aşamasında kaydını yapmış olan 300 sanatçı bulunuyor.

Tumblr tarafından yapılan açıklamaya göre 6 aydır devam eden programın test aşamasında sanatçılara şimdiye kadar 250 bin dolar ödeme yapıldığı belirtildi. Test aşamasında ise AT&T, Gap ve diğer bazı markalar ile ortaklık sağlandığı ifade edildi.

Şu anda Creatrs programı herkesin kullanımına sunulmuş değil. Ancak Tumblr, programı merak edenler için web sitesi üzerinden e-posta iletişimi imkanı sağlıyor. Eğer siz de merak ediyorsanız e-posta göndererek Tumblr Creatrs programı için bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler