AnasayfaGenelStajyerlere En Fazla Para Ödeyen 25 Şirket

Stajyerlere En Fazla Para Ödeyen 25 Şirket [2014]

Stajyerlerine, çoğu şirketin normal çalışanlarına verdiği maaştan daha fazla ödeme yapan bu 25 şirkete bir göz atın.

Ülkemizde stajyerlik denilince ne yazık ki işi öğretmek adına! “az maaş çok iş” mantığı uygulansa da bazı büyük firmaların stajyerlere verdiği maaşları göz önüne aldığımızda bu konuya ne kadar önem verdiğini görebiliyoruz. Glassdoor tarafından yapılan araştırma ise bu büyük firmaların stajyerliğe verdiği önemi tamamen gözler önüne seriyor.

Yapılan araştırmaların sonucunda ortaya çıkan verilere baktığımızda Facebook, Twitter, LinkedIn gibi sosyal medya devlerinin içinde stajyerlere en fazla para ödeyen şirket aylık 6,791 dolar ile Twitter olduğunu görüyoruz. LinkedIn (6,230 dolar) ve Facebook (6,213 dolar) ise Twitter’ın peşinden listeye giriyor.

Hazırlanan listenin ilk iki sırasını da Kaliforniya merkezli Palantir ve yine Kaliforniya merkezli Vmware şirketleri oluşturuyor. Palantir şirketi stajyerlerine aylık 7,012 dolar ödeme yaparken, Vmware şirketi ise 6,966 dolar ödeme yapıyor.

Glassdoor tarafından hazırlanan, stajyerlerine en fazla ödeme yapan 25 şirket listesine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Stajyerlere en fazla ödeme yapan 25 şirket
Stajyerlere en fazla ödeme yapan 25 şirket
KAYNAKGlassdoor

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler