AnasayfaHaberlerSponsorlu Tweet ve Hesaplar İçin Artık Dil Hedeflemesi Yapılabilecek

Sponsorlu Tweet ve Hesaplar İçin Artık Dil Hedeflemesi Yapılabilecek

Twitter’ın reklam modellerinden olan “Sponsorlu Tweet” ve “Sponsorlu Hesap” için artık reklamverenler dil hedeflemesi yapabilecekler.

Twitter’daki reklam modelleri arasından Sponsorlu Tweet veya Sponsorlu Hesap‘ı kullanan reklamverenler artık dil hedeflemesi yaparak kullanıcıların belirlenen diller ile ilişkili reklamları görmesini sağlayacak. An itibariyle aktif olarak kullanılabilen bu özellik şu anda 20 farklı dili kapsıyor.

Twitter ise bu sistemi kullanıcının “Ayarlar” menüsünde seçili olan dile göre değil; kullanıcının gerçekten hangi dilleri bildiğini öğrenmesi ile uygulayacak. Yani kullanıcıyı detaylı olarak inceleyerek, konuştuğu bir veya birden fazla dillerin hangileri olduğunu tespit edecek ve dil hedeflemesini buna göre yapacak.

Twitter dil hedeflemesi
Twitter dil hedeflemesi

Reklamverenlerine hali hazırda ilgi alanı, anahtar kelime, cinsiyet ve lokasyon gibi bilgilere göre hedefleme yapma imkanı sunan Twitter’ın yeni duyurduğu dil hedeflemesi özelliği, Facebook başta olmak üzere bazı sosyal ağlar tarafından uzun zamandır sunuluyordu. Ancak her ne kadar geç kalınmış olsa da bu yeni özellik Twitter reklamverenlerinin hedef kitleyi daraltma açısından oldukça işine yarayacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler