AnasayfaHaberlerSöylentilere Göre WhatsApp'a Teklif Veren Tek Şirket Facebook Değil

Söylentilere Göre WhatsApp’a Teklif Veren Tek Şirket Facebook Değil

Fortune sitesinin yaptığı habere göre Facebook’tan daha önce Google, WhatsApp için 10 milyar dolarlık teklifte bulunmuş.

Sürpriz bir şekilde Facebook’ın WhatsApp’ı satın aldığını duyurması tüm dünyada büyük ses getirdi. Facebook’un WhatsApp için ödeyeceği 16 milyar doların oldukça ciddi bir rakam olduğu konuşulurken şimdi de WhatsApp’ın talibinin sadece Facebook olmadığı söylentileri yayılmaya başladı.

Fortune sitesinde yayınlanan habere göre Google, daha önce WhatsApp için 10 milyar dolarlık bir teklifte bulundu. Sitede, iki farklı kaynaktan gelen bilgilere göre Google’ın böyle bir teklifte bulunduğunu iddia ettikleri belirtildi. Ancak Google tarafından yapılan teklifin ne zaman ve nasıl yapıldığı ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.

WhatsApp
WhatsApp

Business Insider sitesinde yapılan bir habere göre ise Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’ün ise WhatsApp‘ın CEO’su Jan Koum ile 9 Şubat tarihinde görüşmeye başladığı ve 14 Şubat tarihinde ise Jan Koum’un Mark Zuckerberg’in evini ziyaret ederek, bir yemek esnasında teklifin karara bağlandığı belirtildi.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler