AnasayfaHaberlerGoogle'dan Soçi 2014 Kış Olimpiyatları İçin Özel Doodle

Google’dan Soçi 2014 Kış Olimpiyatları İçin Özel Doodle

Google, Rusya’nın Soçi şehrinde 22.si düzenlenecek olan 2014 Kış Olimpiyatları için özel bir doodle hazırladı.

07 – 23 Şubat tarihleri arasında Rusya’nın Soçi şehrinde düzenlenecek olan 2014 Kış Olimpiyatları başlıyor. 50 milyar dolar harcama yapılarak hazırlanılan 2014 Kış Olimpiyatları tarihin en pahalı spor organizasyonlarından biri olma özelliğini taşıyor.

90 fаrklı ülkеdеn 2500’е yаkın sрorcunun yеr аlаcаğı dev organizasyonda; 7 sрor dаlı, 15 disiрlin vе 98 kаrşılаşmа gerçekleşecek.

Soçi 2014 Kış Olimpiyatları’na Türkiye’den de 6 sporcu katılıyor. Kayaklı Koşu dalında Kelime Çetinkaya ve Sabahattin Oğlago; Alp Disiplini dalında Tuğba Kocaağa ve Emre Şimşek; Buz Dansı dalında ise Alisa Agafonova ve Alper Uçar Türkiye’yi temsil edecek.

Google ise bu yıl 22.si olan Soçi 2014 Kış Olimpiyatları için özel bir doodle hazırladı. 6 farklı spor dalını ele alarak güzel bir doodle hazırlayan Google, bunun yanında doodle’ın altına bir de Olimpiyat İlkeleri‘nden birini ekledi.

2014 Kış Olimpiyatları doodle
2014 Kış Olimpiyatları doodle

Google, hazırladığı doodle’ın altına Olimpiyat İlkeleri olarak bir yazı da ekledi.

[pull_quote_center]Spor faaliyetlerine katılmak bir insan hakkıdır. Her birey herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmaksızın, Olimpiyat ruhu içerisinde spor yapma imkanına sahip olmalıdır. Bunu yapmak için dostluk, dayanışma ve fair-play anlayışının hâkim olması gerekmektedir.

Olimpiyat İlkeleri[/pull_quote_center]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler