AnasayfaHaberlerSkype'ın Facebook Sayfası, Twitter Hesabı ve Blogu Hacklendi!

Skype’ın Facebook Sayfası, Twitter Hesabı ve Blogu Hacklendi!

Skype’ın resmi Facebook sayfası, Twitter hesabı ve blog sayfası Suriye Elektronik Ordusu tarafından hacklendi.

Microsoft‘un yaklaşık olarak 3 sene önce satın aldığı görüntülü ve sesli görüşme hizmeti Skype’ın resmi Facebook sayfası, Twitter hesabı ve blogu Suriyeli hacker grubu Suriye Elektronik Ordusu tarafından hacklendi.

2014’ün ilk ses getiren siber saldırısı olarak kayda geçen olayda Suriye Elektronik Ordusu, Skype’ın sosyal medya platformlarına sızarak kendi adına gönderiler paylaştı.

Skype’ın Facebook sayfası, Twitter hesabı ve blogunda paylaşılan gönderilerde; “Gözetlemeyi bırakın”, “Microsoft’un e-postalarını kullanmayın (hotmail, outlook), çünkü onlar hesaplarınızı izliyor ve verilerinizi hükümetlere satıyor” gibi mesajlar yer aldı.

Suriye Elektronik Ordusu tarafından hacklenen sayfaların Skype tarafından farkedilmesi ve kontrol altına alınması sonucu Suriyeli hacker grubu tarafından paylaşılan gönderiler silindi. Daha sonradan gönderilen bir tweet ile Skype, yaşanan bu durum ile ilgili takipçilerinden özür dileyerek hiçbir kullanıcı bilgisinin ifşa edilmediğini de belirtti.

Silinen gönderilerin bir kısmına ise aşağıdan bakabilirsiniz:

NOT: Görselleri büyütmek için üzerine tıklayın.

 

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler