AnasayfaİnternetŞamanik Bilim Kurgu Animasyon Serisi "Boerue" (Börü) Desteklerinizi Bekliyor!

Şamanik Bilim Kurgu Animasyon Serisi “Boerue” (Börü) Desteklerinizi Bekliyor!

Tamamen yerli yapım olan şamanik bilim kurgu animasyon serisi “Boerue” (Börü) Kickstarter’da başlatılan kampanya ile desteklerinizi bekliyor!

Bugüne kadar birçok inancı, kültürü, toplumu, mitolojiyi konu edinen bilim kurgu animasyon dizilerini severek izledik. Ancak dünya tarihine damgasını vuran Türk milletine ait herhangi bir şey izlemediğimiz de su götürmez bir gerçek.

Tam da bu noktada MayAna Creatives‘ın oldukça güzel bir projesi ile karşılaşıyoruz. “Börü” adını verdikleri yeni şamanik bilim kurgu animasyon serisi projesi ile MayAna Creatives bugüne kadar (ne yazık ki) hiç karşılaşmadığımız bir konuyu ele almaya hazırlanıyor.

“Olympos’a gittiniz, Ra’yı gördünüz, Thor’a aşıksınız, karma gerçekleşti ve Nirvana’ya erdiniz. Ama Dünyanın en kadimlerinden olan Türk – Moğol mitolojisine dair hiçbir şey izlemediniz, görmediniz.

Şamanizm inancı ile bilim kurgunun harmanlandığı “Börü” (orijinal adı “Boerue”) isimli animasyon serisinde her biri farklı özelliğe sahip 5 ana karakter bulunuyor: Duman, Pamir, BarsKam Ana ve Koza.

Börü Karakterler

Din, sanat ve bilimin harmanlanarak kurgulandığı bir animasyon serisi olan Boerue, karakterlerden senaryoya, seslendirmelerden çizimlere kadar her yönüyle ilgiyi üzerine çekmeyi başaracak gibi görünüyor. Ancak böylesine güzel bir animasyon serisini izleyebilmek için projenin desteklenmesi gerekiyor.

Börü’yü destekleyin!

MayAna Creatives ekibinin ilk projesi olan Boerue, şu anda Kickstarter’da destek bekliyor. Hayata geçirilmesi içinse projenin yeterli bağış rakamına ulaşması gerekiyor. Şu ana kadar 46 bin doların üzerinde bağış toplayan Börü, 13 Mayıs 2016 tarihine kadar toplamda 85 bin dolara ulaşması gerekiyor.

Börü’yü desteklemek isterseniz Boerue’nin Kickstarter sayfasına giderek, burada belirtilen bağış seçeneklerinden birini seçmeniz gerekiyor. Bağış yapan her destekçiye (bağış miktarına göre) çeşitli hediyeler verildiğini de belirtmekte fayda var.

Boerue: Website | Kickstarter

Dilerseniz aşağıdaki videoyu izleyerek Börü hakkında bilgi sahibi olabilir ve projenin arkasındaki ekibi görebilirsiniz:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler