AnasayfaTeknolojiPokemon GO'nun Bir Ayda Elde Ettiği Gelir: 200 Milyon Dolar!

Pokemon GO’nun Bir Ayda Elde Ettiği Gelir: 200 Milyon Dolar!

Kısa süre içerisinde dünyanın en fazla oynanan oyunu ünvanını alarak mobil oyun dünyasını alt üst eden Pokemon GO, ilk ayda elde ettiği geliri açıkladı.

Özellikle Pokemon’un anavatanı olan Japonya’da resmi olarak kullanıma sunulmasıyla birlikte bir anda uçuşa geçen Pokemon GO, aradan geçen bir ayın ardından muazzam bir gelire ulaştı. Oyun, piyasaya çıkışından beri geçen bir aylık süre içerisinde -henüz birçok ülkede kullanıma sunulmamasına rağmen- 200 milyon dolar gelir elde etti.

Pokemon GO ücretsiz bir oyun olsa da, uygulama-içi satın almalar ile bir rekora imza atmış oldu. Böylece bir önceki rekorun sahibi olan Supercell’in Clash Royale oyununu ve King’in Candy Crush oyununu geride bıraktı.

Pokemon GO ilk aylık toplam gelir

İlk aylık global gelirleri kıyaslandığında Pokemon GO elde ettiği 200 milyon dolar ile birlikte; 125 milyon dolar gelir elde eden Clash Royale ve 25 milyon dolar gelir elde eden Candy Crush oyunlarına fark attı.

Yakın zamanda birçok ülkeye de açılacak olan Pokemon GO, aksi bir durum oluşmadığı sürece uzun bir süre bu liderliği elinde tutacak gibi görünüyor. Aksi bir durumdan kasıt ise oyunda meydana gelen hatalar ve hile kullanan kullanıcı sayısındaki artış. Öyle ki bu konudan şikayetçi olan kullanıcılar oyundan soğuduklarını belirtiyorlar. Bakalım önümüzdeki günlerde bu sorunlar halledilecek mi ya da Pokemon GO’dan elde edilen bu rekor gelirde bir düşüş yaşanacak mı hep birlikte görmüş olacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler