AnasayfaHaberlerPlayStation 4 Toplamda 18.5 Milyon Satış Rakamına Ulaştı

PlayStation 4 Toplamda 18.5 Milyon Satış Rakamına Ulaştı

Sony, 4 Ocak itibariyle tüm dünyadaki PlayStation 4 satış rakamının 18.5 milyona ulaştığını duyurdu.

PlayStation 4 ile oldukça iyi bir çıkış yakalayan Sony, 2014 yılını da iyi bir satış rakamıyla kapattı. Geçtiğimiz Eylül ayı sonunda 13.5 milyon satış yapan Sony, yılbaşı tatil sezonundaki satışların da eklenmesiyle toplamda 18.5 milyon satışa ulaştıklarını açıkladı.

23 Kasım – 4 Ocak tarihleri arasında 4.1 milyon PlayStation 4 satışı gerçekleştirerek toplamda 18.5 milyon satış rakamına ulaşan şirket, ayrıca PS4 sahiplerinin 81.8 milyon adet yazılım (oyunlar, ek uygulamalar vs) satın aldıklarını da belirtti.

PlayStation 4
PlayStation 4

Rakamları CES 2015 etkinliğinde yapılan bir basın toplantısında açıklayan şirket, ayrıca 2 Ocak 2014 tarihine kadar toplamda 10.9 milyon müşterisinin kendi oyun platformu PlayStation Plus’a üye olduğunu da ifade etti.

[vc_button title=”Sony Pictures Hack Skandalı ve Saldırı Süreci” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/sony-pictures-hack-skandali-ve-saldiri-sureci”]

Satışa sunulduktan ilk 24 saat içinde 1 milyon adet satılan PlayStation 4, PlayStation 2 ile yine kendine ait olan satış rekoru kırmış; ve 2013’ün sonuna kadar toplamda 4.2 milyon adet satış yaptığını açıklamıştı. En büyük rakibi olarak görülen Xbox One ise 2013’ün sonuna kadar toplam 3 milyon satış gerçekleştirmişti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler