AnasayfaSosyal MedyaPinterest'in Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı Artık 150 Milyon

Pinterest’in Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı Artık 150 Milyon

Pinterest’in CEO’su ve kurucu ortağı Ben Silbermann, aylık aylık atkif kullanıcı sayısının 150 milyona ulaştığını duyurdu.

Kendine has kullanıcı tabanı ve Facebook, Twitter, Instagram gibi platformlardan ayrılan özellikleri ile günden güne gelişen ve büyüyen popüler görsel imleme platformu Pinterest, 150 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştı.

Kullanıma sunulduğu 2010 yılından bu yana sağlam temeller üzerinde hızlı bir yükseliş yakalayan Pinterest, geçtiğimiz seneye göre aylık aktif kullanıcı sayısını %50 oranında arttırmayı başardı.

Pinterest birçok kişi tarafından kadınlara hitap eden bir platform olarak biliniyor. Keza Pinterest’in CEO’su ve kurucu ortağı Ben Silbermann da aynı noktaya değiniyor. Ancak yaptığı açıklamaya göre Pinterest’e katılan yeni kullanıcıların %40‘ı erkeklerden oluşuyor (geçen seneye göre %70 artış). Yani genellikle kadınlara yönelik içerikler ile donatılmış bir platform izlenimi veren Pinterest, erkek kullanıcı sayısında da önemli derecede artış görüyor.

Yapılan açıklamada ayrıca toplam Pinterest kullanıcılarının neredeyse yarısının ve yeni kullanıcı kayıtlarının %75‘inin ABD dışından olduğu belirtiliyor.

Pinterest’i sosyal bir araçtan ziyade kişisel bir araç olarak gördüğünü söyleyen Silbermann, insanların Pinterest’e arkadaşlarının ne yaptığını görmek için değil; yeni fikirler bulmak, hayatı daha iyi hale getiren yeni şeyler öğrenmek için geldiğini de özellikle vurguluyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler