AnasayfaTeknolojiPhoneSoap İle Telefonlarınızı Mikroplardan Arındırın

PhoneSoap İle Telefonlarınızı Mikroplardan Arındırın

Phonesoap Charger cihazı ile cep telefonlarınızı hem ultraviyole ışınlar ile dezenfekte edebilir hem de şarj edebilirsiniz.

Yapılan tüm araştırmalar gösteriyor ki, cep telefonları halka açık tuvaletlerden 18 kat daha fazla bakteri barındırıyor. Sağlığımızı tehdit eden bu durum için artık endişe etmeye gerek yok; çünkü akıllı telefonlarımız için özel bir sabun üretilmiş durumda. PhoneSoap Charger adlı cihaz, ultraviyole ışınlarla hem telefonlarımızı tüm bakterilerden arındıyor hem de şarj ediyor.

Kickstarter’da başlatılan kampanya ile 3 Mayıs 2012 tarihinde gerekli fonu toplayarak üretime geçen PhoneSoap projesi, mucit ve bakteri uzmanı Wesley LaPorte ve internet pazarlama uzmanı Dan Barnes tarafından hayata geçirildi. Süper virüs olarak bilinen MRSA ve koli basili bakterileri başta olmak üzere, özellikle tuvalet ortamında havaya yayılan tüm bakteri, mikrop ve virüsleri yok etmek için geliştirilen cihaz tam bir dezenfekte işlemi için garanti veriyor.

PhoneSoap Charger
PhoneSoap Charger

Hijyenik telefon devrimi olarak da adlandırılan proje, Wesley LaPorte’un kanser laboratuvarında geliştirildi. İnsan sağlığına zararlı organizmaların DNA yapısını bozarak dalga boyu iki kat hızlandırılmış 254 nm UV ışınlarla %99.9 oranla onları yok eden cihaz, özellikle hastanelerdeki ameliyathanelerin sterilizasyonunda kullanılan yöntemle aynı mantıkta çalışıyor.

Hem ekonomik hem hızlı hem de en öldürücü dalga boyutu olan özel UV ışınları ile telefonunuzu sterilize etme işlemi sadece birkaç dakika sürüyor. İşte yapmanız gerekenler:

 1. PhoneSoap Charger’ı paketinden çıkararak duvara monte edin ve prize takın. Herhangi bir kapama/açma tuşu bulunmuyor, tamamen otomatik olarak mekanizma devreye giriyor.
 2. Cihazın kapağını açarak telefonunuzu yerleştirin.
 3. USB kablosunu cihazınıza takın.
 4. Kutuyu kapatın, UV ışınlar otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Cihazın kenarındaki küçük mavi LED lamba/ampül, işlemin doğru bir şekilde gerçekleştiğini gösterir.
 5. 3-5 dakika içerisinde işlem tamamlanacak ve küçük mavi LED lamba/ampül sönecektir.
 6. İşlem tamamlandığında artık tüm mikroplardan arınmış telefonunuzu kutudan çıkarabilir ya da tamamen şarj olana dek bırakabilirsiniz.
PhoneSoap Charger
PhoneSoap Charger

Kutuyu açtığınız anda ışıklar sönecek ve sterilizasyon işlemi duracaktır. Bu yüzden UV ışınlarla ilgili herhangi bir endişe duymanıza gerek yok, insan sağlığı için herhangi bir tehdit oluşturmuyor. PhoneSoap Charger, iPhone 6 Plus hariç tüm telefon modelleri için uygun. iPhone 6 Plus uyumlu versiyonu ise yakın zamanda raflarda yerini alacak. Aynı zamanda anahtarlarınızı, bebeğinizin emziğini, kulaklıklarınızı ve benzeri tüm küçük eşyalarınızı da PhoneSoap Charger’a koyarak mikroplardan arındırabilirsiniz. Bununla beraber sahip olduğu akustik sistemi ile telefonunuz kutunun içindeyken bile sabahleyin alarmı ya da diğer bildirimleri rahatlıkla duyabilirsiniz.

Cihazın teknik özellikleri ise şöyle:

 • İç hacmi: 153 mm uzunlukta ve 95 mm genişlikte
 • Dış hacmi: 195 mm uzunlukta ve 127 mm genişlikte
 • Evrensel şarj girişi ve Usb portu
 • 2x 254 nm UV-C dezenfekte ampülleri
 • 100-249 V uyumlu adaptör kablo girişi
 • Usb kablo ve tüm telefonlarla uyumlu 5 voltluk Usb şarj girişi
 • Akustik hoparlör
PhoneSoap
PhoneSoap

Ürünle birlikte telefonunuzun ekranını ilk günkü  gibi parlatan PhoneSoap Polish’i, ekrandaki tüm kirli görüntüyü saniyeler içerisinde yok eden Phonesoap Patch’i de çok uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Ürünün fiyatı şu anda 59.95 dolar, siyah ve beyaz olmak üzere iki seçeneği bulunuyor. Türkiye için kargo ücreti 19.95 dolar. Ödeme seçenekleri arasında kredi kartı ve PayPal da mevcut.

Ürünü satın almak ve detaylı incelemek için kendi sitesini (www.phonesoap.com) ziyaret edebilir, dilerseniz aşağıdan cihazın tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Yazan: Dilek Erdensoy

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler