AnasayfaSosyal MedyaPeriscope Yayınları Artık Twitter'da Otomatik Olarak Oynatılacak

Periscope Yayınları Artık Twitter’da Otomatik Olarak Oynatılacak

Twitter’ın popüler canlı yayın platformu Periscope, artık Twitter üzerinde daha aktif olarak yer almaya başlıyor. Öyle ki Periscope yayınları artık doğrudan Twitter’ın mobil uygulamaları ve Twitter.com üzerinden izlenebilecek. Ayrıca bu yayınlar akış sayfası (timeline) üzerinde otomatik olarak oynatılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Twitter 2015 Yılı Özeti

Yeni özellik önümüzdeki günlerde ilk olarak iOS cihazlarda aktif edilecek. Android cihazlara ve web sürümüne ise iOS’tan sonra gelmiş olacak.

Periscope yayınları Twitter

Periscope yayınlarını Twitter’da göstermek içinse Periscope üzerindeki yayın ekranında bulunan Twitter’da paylaşma seçeneğine tıklamak yeterli oluyor. Daha önceden sadece bağlantı olarak gösterilen bu seçenek ile artık yayınlar doğrudan tweet üzerinde gösterilebiliyor.

Twitter’da paylaşılan canlı yayınlar; akış sayfasında (timeline), arama sonuçlarında ve kullanıcı profillerinde otomatik olarak oynatılıyor. Yayın ekranının üzerine tıklandığında ise video tam ekran olarak açılıyor.

Twitter’ın bu hamlesini aslında her iki platform için de akıllıca bir hamle olarak değerlendirmek mümkün. Zira bu yeni özellik sayesinde Periscope yayınlarının aldığı etkileşimler artacağı gibi; yayınları izleyen kullanıcıların Twitter üzerinde geçirdiği süre de aynı parallellikle artmış olacak. Dolayısıyla hem Twitter hem Periscope bu yeni özelliğin kullanıma sunulmasından karlı çıkmış olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler