AnasayfaİnternetBakanlıktan İslam Karşıtı Oyunlar İçin Yeni Site: "Oyunlarda İslamofobi"

Bakanlıktan İslam Karşıtı Oyunlar İçin Yeni Site: “Oyunlarda İslamofobi”

Listede PacMan, Counter Strike, Call of Duty ve daha fazlası bulunuyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, “Oyunlarda İslamofobi” isimli yeni internet sitesi ile İslamiyet’i kötüleyen oyunlara karşı farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, İslam karşıtı oyunlar konusunda farkındalık yaratmak ve bu oyunları teşhir etmek adına “Oyunlarda İslamofobi” adında yeni bir internet sitesi açtı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Dijital oyunlardaki İslamofobi tehlikesine dikkat çekmek adına “Oyunlarda İslamofobi” adlı bir internet sitesi oluşturduk. Bakanlığımızın bünyesinde bir ekip bununla ilgili çalışmaya başladı. Bu konuda yol haritamızı belirleyeceğimiz bir çalıştay düzenlemeye karar verdik” dedi.

İslam karşıtı oyunlar ve İslamofobi hakkında çeşitli bilgilerin ve uyarıların yer aldığı internet sitesinde, aralarında dünyaca ünlü PacMan, Call of Duty, Counter Strike, Guitar Hero, Serious Sam gibi İslami değerlere karşı saygısızlık yaptığı iddia edilen oyunların listesine de yer verildi.

İslam karşıtı olarak listelenen oyunlar hakkında site üzerinden bazı detaylara ulaşılabiliyor. İslam düşmanlığı yaptığı belirtilen herhangi bir oyuna tıklandığında, ilgili oyuna ait çıkış tarihi, ülke, firma gibi bilgilerin yanı sıra, neden İslam karşıtı olarak işaretlendiğini gösteren açıklamalara da ulaşmak mümkün.

Pacman İslamofobi

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere, PacMan oyununda müslüman kadınların hedef alındığı örneği gösteriliyor. Call of Duty oyununda tuvaletin üzerinde kullanılan resmin çerçevesinde Arapça yazılar kullanıldığı; Counter Strike oyununda ise teröristlerin “Allahuekber”, “Lailahe illallah” şeklinde bağırdığı belirtiliyor. Bunun gibi diğer oyunlara ait açıklamalar da site üzerinde yer alıyor.

Tüm Zamanların En İyi 50 Oyunu

İnternet sitesinde ayrıca kullanıcıların bu konuda neler yapabileceği hususuna da değinilmiş durumda. Kullanıcılar ilgili projeye destek olmak adına diğer kişileri bilgilendirme, oyunları inceleme, görüntüleri kaydetme ve bu görüntüleri site üzerinde yer alan form aracılığı ile gönderme gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor.

Ziyaret etmek isterseniz: oyunlardaislamofobi.com

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler