AnasayfaİnternetNetflix Türkiye Artık Tam Anlamıyla Türkçe Hizmet Vermeye Başladı

Netflix Türkiye Artık Tam Anlamıyla Türkçe Hizmet Vermeye Başladı

2016’nın başında Türkiye’ye giriş yapan Netflix, yerli içerikler ve Türk Lirası ödeme seçeneği ile artık kapsamlı olarak Türkçe hizmet vermeye başladı.

Dünyaca ünlü popüler online medya sağlayıcısı Netflix, Ocak 2016’da Türkiye’de hizmete açılmıştı. Şimdi ise kapsamlı olarak Türkçe hizmet vermeye başladığını duyurdu.

22 Eylül 2016 tarihinde düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan Netflix kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Reed Hastings, Türkçeleştirilmiş kullanıcı arayüzü, yerli içerikler ve Türk Lirası ödeme seçeneği ile artık Türkiye’de kapsamlı olarak hizmet vermeye başladıklarını duyurdu.

Tamamen Türkçeleştirilmiş bir Netflix deneyimi sunmaktan dolayı memnun olduklarını dile getiren Hastings, Netflix’in orijinal içeriklerinin yanı sıra Türkiye içinden ve dışından alınan içerikleri koleksiyonuna ekleyerek büyümeye devam edeceklerini belirtti.

Netflix Türkiye

Türkçe altyazı ve Türkçe dublaj desteği

Türkiye’deki hizmetini kapsamlı olarak sunmaya başlayan Netflix, House of Cards, Stranger Things, Narcos, The Get Down, Marvel’s Daredevil ve Jessica Jones gibi tüm dünyada sevilen Netflix dizilerini, Making a Murderer, Winter on Fire ve Chef’s Table gibi ödüllü belgeselleri, The Do-Over ve Ridiculous 6 gibi orijinal filmleri artık Türkçe altyazı ve Türkçe dublaj seçenekleri ile Türkiye’deki kullanıcılara sunuyor.

Netflix arşivinde ayrıca Leyla ile Mecnun, Suskunlar, Karadayı, Ezel, Kurt Seyit ve Şura, Diriliş Ertuğrul ve Filinta gibi yerli dizilerin yanı sıra Güneşi Gördüm, Kelebeğin Rüyası, Recep İvedik 4, Düğün Dernek gibi yerli filmler de bulunuyor.

Netflix Türkiye fiyatları

Netflix Türkiye’nin aylık ücreti 15.99 TL‘den başlıyor. HD paketi 27.99 TL, Ultra HD (4K) paketi ise 39.99 TL‘den satışa sunuluyor. Standart pakette 1, HD pakette 2, Ultra HD pakkette ise aynı anda maksimum 4 ekranda kullanım imkanı veriliyor.

Netflix Türkiye Fiyatları

Twitter’da güldüren paylaşımlar

Netflix Türkiye’nin tam anlamıyla Türkçe olarak hizmet vermeye başlamasıyla birlikte Netflix Türkiye’nin resmi Twitter hesabı da aktif edildi. Twitter’a hızlı bir giriş yapan Netflix Türkiye ve Netflix USA’in Twitter hesabı arasında yaşanan diyaloglar da takipçilerinin yüzünü güldürdü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Netflix’ten İnternet Hız Testi Aracı: Fast.com

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler