AnasayfaHaberlerMozilla'dan Yeni Firefox Arama Arayüzü

Mozilla’dan Yeni Firefox Arama Arayüzü

Yahoo ile yaptığı anlaşmasını duyurmasının ardından Mozilla şimdi de Firefox’taki yeni arama arayüzünü tanıttı.

Mozilla’nın Google ile biten anlaşmasının ardından artık bundan sonra Firefox’taki birincil arama motorunun Yahoo olacağını açıklamıştı. Şimdi de resmi blogu üzerinden yaptıkları açıklamada Firefox’un yeni arama sisteminin geleceği ile ilgili bazı detayları paylaştı.

[vc_button title=”MozVR İle Sanal Gerçeklik Deneyimi Webe Taşınıyor” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/mozvr-ile-sanal-gerceklik-deneyimi-webe-tasiniyor”]

Firefox’un tanıttığı yeni arama arayüzü, kullanıcılara oldukça kolaylık sağlayacak gibi görünüyor. Geliştirilmiş öneri sistemi, alternatif arama motoru seçenekleri, doğrudan Wikipedia’da arama imkanı ve daha birçok özellik yeni arama sisteminde yer alıyor.

Firefox yeni arama sistemi
Firefox yeni arama sistemi

Firefox ayrıca birincil arama motoru olarak gelen Yahoo yerine diğer arama motorlarını seçme imkanı da veriyor.

Firefox birincil arama motoru seçimi
Firefox birincil arama motoru seçimi

Yeni Firefox arama sisteminde ayrıca birincil arama motoru yerine farklı platformları sabitlemek de mümkün. Örneğin gün içinde sürekli Yelp üzerinde arama yapan birisiyseniz, Yelp’i direk birincil arama platformu olarak kullanabiliyorsunuz.

Firefox arama platformunu degistirme
Firefox arama platformunu degistirme

Yeni arayüzün ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak Yahoo ile Aralık ayında başlayacak olan sözleşme ile birlikte bu yeni arayüzün de aktif edileceği düşünülüyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler