AnasayfaTeknolojiMinecraft: Dungeons Oyunu Geliyor!

Minecraft: Dungeons Oyunu Geliyor!

Mojang, Minecon etkinliğinde Minecraft: Dungeons oyununun geliştirme aşamasında olduğunu duyurdu.

Minecraft‘a özel bir kutlama günü olarak görülen Minecon’da Minecraft: Dungeons oyunu duyuruldu. Minecraft’ın yapımcısı Mojang’dan gelen açıklamayla resmiyet kazanan oyun, gelecek sene Windows PC platformu için satışa sunulacak. Yeni oyunun diğer platformlar üzerinden de oynanıp oynanamayacağı henüz belli değil.

Mojang, yeni oyunla birlikte oyuncuların bir arada oynayabileceği, daha iyi görsel efektlere sahip bir evren yaratmayı hedefliyor. Oyunun görsel efektlerinde kayda değer iyileştirmelerin yapılacağı düşünülüyor, ancak Minecraft’ın ünlü blokları elbette aynı kalacak.

Oyunun merkezinde Minecraft dünyası için özelleştirilmiş zindanlar yer alacak. Oyuncular, zorlu ve sürükleyici zindanları tek başına veya dört kişilik gruplar halinde keşfetme imkanına sahip olacak. Birçok kişiyi iş birliğine teşvik etmesi açısından yeni oyunun Minecraft’tan oldukça farklı olacağı söylenebilir. Minecraft da çok oyunculu olarak oynanabiliyor, ancak tek oyuncunun sorun yaşamadan oynayabileceği bir yapıya sahip. Öte yandan Dungeons tek oynamayı tercih eden oyuncular için zorlayıcı olabilir.

Tüm Zamanların En İyi 50 Oyunu

Mojang, yeni oyunun yanı sıra gelecek sene Minecraft’a gelecek güncellemeyi de duyurdu. “Village and Pillage” olarak isimlendirilen güncellemeyle kütüphaneci, kasap, din adamı, haritacı gibi iyi köylüler ve barbarlar gibi kötü karakterler oyuna eklenecek. Barbarlar, belirli aralıklarla köyleye saldırı düzenleyecek.

KAYNAKPolygon

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler