AnasayfaHaberlerMicrosoft SkyDrive'ın İsmi "OneDrive" Olarak Değiştirildi

Microsoft SkyDrive’ın İsmi “OneDrive” Olarak Değiştirildi

Geçtiğimiz Haziran ayında başlayan mahkeme süreci sonunda Microsoft’un bulut depolama servisi SkyDrive’ın adı değiştirildi. Yeni isim: OneDrive

Yaklaşık olarak 6 ay önce BSkyB isimli medya şirketi tarafından, ticari marka haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Microsoft’a dava açılmıştı. Dava sonucu belli oldu ve Microsoft herhangi bir itiraz durumu söz konusu olmadan isim değişikliğine gitmeyi kabul etti.

2013 yılının Haziran ayında açılan dava BSkyB şirketinin “Sky” kelimesi ile ilgili ticari marka hakkı üzerine açtığı dava 6 ay sonra sonuçlanmış oldu. Mahkemeye göre yeni isim bulana kadar Microsoft’un SkyDrive olarak kullanmaya devam etmesine izin verilmişti. Microsoft ise isim konusunda kararını verdi ve bulut depolama servisi SkyDrive için OneDrive ismini uygun gördü.

Microsoft’un ticari marka haklarını ihlal etmesi aslında sadece Avrupa ülkeleri için geçerliydi. Ancak Microsoft problemi kökten çözmeyi istedi ve kafa karışıklığını önlemek için bütün dünyada OneDrive ismini uygulamayı seçti.

İsim değişikliğine giden Microsoft yeni isimle birlikte yeni tanıtım videosunu da paylaştı:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler