AnasayfaHaberlerMicrosoft, Sosyal Haber Uygulaması Prismatic'in Peşinde

Microsoft, Sosyal Haber Uygulaması Prismatic’in Peşinde

Söylentilere göre Microsoft, satın aldığı birçok platformun ardından şimdi de kişiselleştirilmiş sosyal haber uygulaması Prismatic’in peşine düştü.

Mobil uygulama portföyünü genişletmek isteyen Microsoft, söylentilere göre şimdi de gözünü sosyal haber uygulaması Prismatic’e dikmiş durumda. Kişiselleştirilmiş haber ve makale önerilerinde bulunarak kullanıcıların ilgisini çekebilecek içerikleri onlara sunan Prismatic uygulaması, rakiplerine göre çok fazla duyulmuş olmasa da teknik olarak oldukça kullanışlı bir yapıya sahip.

TechCrunch tarafından ortaya atılan söylentiler ile ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak söylentiler Microsoft’un uygulamaya olan ilgisinin oldukça fazla olduğunu gösteriyor.

Prismatic uygulaması
Prismatic uygulaması

Prismatic’in kurucuları arasında bulunan Bradford Cross (CEO) ve Aria Haghighi’nin (Apple’a transfer oldu), yapay zeka ve doğal dil işleme konularında uzman oldukları biliniyor. Dolayısıyla Prismatic uygulamasının ana fikrinde; kişilerin uygulama kullanım alışkanlıklarının yanı sıra sosyal sinyaller kullanarak da en doğru (en ilgili) içerik önerileri sunmak yatıyor.

Microsoft’un haber uygulamaları konusundaki ısrarı bir süredir biliniyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde bir vatandaş gazeteciliği uygulaması olan Social News‘ı kullanıma sunmuştu. Windows Phone kullanıcıları için geliştirilen Social News uygulaması sayesinde kullanıcılar kendi haberlerini yayınlayabildikleri gibi diğer yayınlanan haberleri de bu uygulama üzerinden takip edebiliyor. Peşinde olduğu söylenen Prismatic uygulaması ile de Microsoft’un bu alanda daha fazla söz sahibi olmak istediği tahmin ediliyor.

Prismatic: Google Play | App Store

GÜNCELLEME | 29.05.2016 – Uygulama mağazalardan kaldırılmıştır.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler