AnasayfaHaberlerMicrosoft ve Dropbox'tan Office Uygulamaları İçin İşbirliği

Microsoft ve Dropbox’tan Office Uygulamaları İçin İşbirliği

Microsoft ve Dropbox, Office uygulamalarının entegrasyonu ve senkronizasyonu için bundan böyle birlikte çalışacak.

Popüler bulut depolama servisi Dropbox artık Microsoft’un Office uygulamaları ile senkron halde çalışacak. Microsoft ve Dropbox arasında yapılan bu sürpriz anlaşma sonucu Dropbox kullanıcıları hesaplarını Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarına bağlayarak dosyalarını daha kolay bir yöntem ile erişebilecek.

Microsoft kendi bulut depolama servisi OneDrive’a sahip olsa da, Dropbox ile yapılan anlaşma ile kullanıcılar OneDrive’ın sağladığı kolaylıklardan daha fazlasına sahip olmuş olacak. Hali hazırda 35 milyar Office dökümanının Dropbox’ta depolandığını düşünüldüğünde de aslında Microsoft’un anlaşma için neden Dropbox’ı seçtiği anlaşılıyor.

Dropbox Office
Dropbox Office

Dropbox ayrıca kullanıcıların dosyalara kolay bir şekilde ulaşıp düzenleyebilmeleri için Microsoft Office’ye yönlendirmek için mobil uygulamalarında yeni bir seçenek oluşturacak. Eğer mobil cihazlarda Office uygulamaları yüklü değilse kullanıcıların önce bu uygulamaları yüklemesi gerekecek. Dosyaları Microsoft Office’in iPad ve Android uygulamaları üzerinden düzenleyebilmek için Office 365 üyeliği istendiğini de belirtelim.

Microsoft’tan konu ile ilgili olarak resmi bir açıklama gelmese de Dropbox’ın Ürün Yöneticisi Ilya Fushman yapılan anlaşmanın Dropbox kullanıcıları için büyük bir kazanç sağlayacağını söyleyerek kullanıcıların işlerini artık daha kolay bir şekilde yapacaklarını belirtti.

[vc_button title=”Microsoft’tan Office 365 Kullanıcılarına Sınırsız OneDrive Alanı” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/microsoft-office-365-sinirsiz-onedrive-alani”]

2015 yılının ilk yarısında web uygulaması üzerinden Office Online’a erişim sağlamaya başlayacak olan Dropbox; kullanıcıları Word, Excel, PowerPoint dökümanlarını düzenlemek için de Office Online’a yönlendirecek. Ancak dökümanlar Dropbox’ta kalmaya devam edecek.

Sonuç olarak anlaşmanın Dropbox’a sağlayacağı fayda dökümanların Dropbox’a depolanması iken; anlaşmanın Microsoft’a sağlayacağı fayda ise dökümanların düzenlenmesi için kullanıcıların kendi servislerine yönlendirilmesi olacak.

KAYNAKThe Verge

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler