AnasayfaHaberlerMicrosoft CEO'su Steve Ballmer Emekli Oluyor

Microsoft CEO’su Steve Ballmer Emekli Oluyor

2000 yılından beri Microsoft’ta CEO olarak görevini sürdüren Steve Ballmer 2014 yılında emekliye ayrılıyor.

Microsoft’un yaptığı habere göre Steve Ballmer önümüzdeki 12 ay içinde emekli olmak istediğini bildirdi. Bu tarz durumlar için mükemmel bir zaman beklemenin gereksiz olduğunu söyleyen Ballmer kararını doğru zamanda verdiğini de ekledi. Microsoft ise şirketin son zamanlardaki büyük değişim sürecine ayak uydurabilecek bir CEO belli olduktan sonra Ballmer’in emekli olacağını bildirdi.

1980 yılından beridir Microsoft için çalışan Ballmer’in gidişinin ardından yerine geçecek olan isim için aralarında kendisinin ve Bill Gates’in de bulunduğu bir komite kurulacak. Kurulacak olan komite yeni CEO’nun kim olacağını belirleyecek.

Steve Ballmer kimdir? (Wikipedi)

Hareketli ve renkli kişiliği ile tanınan Ballmer, 1956’da Amerika’da doğmuştur. 1980 yılında Microsoft‘ta işe başlayarak Microsoft’un ilk 30 çalışanı arasına girmiştir ve 2000 yılından bu zamana Microsoft’ta yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürmektedir.

2012 yılında Forbes tarafından “En kötü 5 CEO” arasında gösterilse de Microsoft için yaptığı yeniliklere bakıldığında Ballmer’in teknolojinin efsane isimleri arasında yerini alacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca Ballmer, Microsoft’un ilk olarak Windows 1.0 için hazırladığı reklamında oynamıştır. Reklamı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler