AnasayfaTeknolojiVücut Isısı İle Şarj Olabilen Akıllı Saat: MATRIX PowerWatch

Vücut Isısı İle Şarj Olabilen Akıllı Saat: MATRIX PowerWatch

Kolunuzdan çıkarmadığınız sürece şarjı bitmeyen, vücut ısısı ile çalışan akıllı saat MATRIX PowerWatch ile tanışın.

Günümüzde piyasada bulunan akıllı saatleri kullanabilmek için her gün veya en fazla iki günde bir şarj etmek gerekiyor. Ancak yeni geliştirilen “MATRIX PowerWatch” isimli akıllı saat bundan çok daha fazlasını sunuyor.

MATRIX PowerWatch akıllı saatlerde, diğerlerinin aksine herhangi bir şarj problemi bulunmuyor. Zira cihazın çalışması için gereken enerji vücut ısısından karşılanabiliyor. Yani akıllı saati şarj etmek için kolunuzdan çıkarmanız gerekmiyor.

MATRIX PowerWatch

PowerWatch, ayrıca diğer akıllı saatlerde bulunan birçok özelliği de bünyesinde barındırıyor. Uyku analizi, kalori hesaplama, aktivite izleme gibi özellikler bunlardan sadece bazıları. 50 metreye kadar suya karşı dayanıklılığı olan cihazda ayrıca insan vücudunun ne kadar elektrik ürettiğini gösteren bir gösterge de yer alıyor.

Akıllı saat projesinin arkasındaki şirket olan Matrix, PowerWatch cihazların yaklaşık olarak 1 yıllık kişisel veri depolayabildiğini söylüyor. Yani kolunuzdan çıkardığınızda cihaz kapanıyor olsa dahi kişisel verilerinizde herhangi bir kayıp yaşanmıyor.

MATRIX PowerWatch

An itibariyle Indiegogo‘da hedeflenen miktarı fazlasıyla aşarak yaklaşık 350 bin dolar bağış toplayan MATRIX PowerWatch saatlerinin, 2017 Temmuz’de satışa sunulması bekleniyor. Projeye erken bağışta bulunanlar şu anda 129 dolar ödeyerek ile bir tanesine sahip olabiliyor. Temmuz ayında ise 169 dolar fiyat ile satışa sunulacağı belirtiliyor.

KAYNAKIndiegogo

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler