AnasayfaHaberlerMark Zuckerberg Merak Edilen Soruları Yanıtladı

Mark Zuckerberg Merak Edilen Soruları Yanıtladı

Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, düzenlediği soru-cevap etkinliğinde kullanıcıların merak ettiği soruları yanıtladı.

Geçtiğimiz Pazartesi günü kullanıcıların sorularını yanıtlamak üzere bir soru cevap etkinliği düzenleyen Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, etkinlik sayfası üzerinden en fazla beğenilen soruları yanıtlayacağını açıklamıştı. Mark Zuckerberg dün verdiği cevaplar ile de kullanıcıların merak ettiği bu soruları açıklığa kavuşturdu. İşte en çok merak edilen sorular ve Mark Zuckerberg’in cevapları…

Kullanıcılar Facebook üzerinden sohbet edebilmek için neden Messenger uygulamasını indirmeye zorlanıyor?

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, bunu kullanıcı deneyimi arttırmak için yaptıklarını belirtiyor. Daha önce Facebook uygulaması üzerinden kullanılabilen ve birkaç aşamadan sonra erişilebilen mesajlaşma alanının kullanıcıya bu anlamda zorluk çıkardığını belirten Zuckerberg, Messenger uygulaması ile kullanıcıların daha hızlı erişim sağladığını ve daha hızlı mesajlaşabildiğini vurguladı.

Her gün 10 milyon mesajın gönderildiğini vurgulayan Zuckerberg, kullanıcıların daha iyi bir mesajlaşma deneyimine sahip olması gerektiğini düşündüklerini ve bu yüzden Messenger uygulamasını indirmeye zorladıklarını belirtti. Ancak konuşmanın sonunda Zuckerberg, “Messenger uygulamasına geçiş sürecini daha sorunsuz bir şekilde yapabilirdik” diye de bir itirafta bulundu.

Q&A with Mark
Q&A with Mark

Sayfaların organik erişimi neden düşürüldü?

Facebook sayfalarına olan erişim oranının düşürülmesinin iki sebebi var. Birincisi; kullanıcıların artık bir günde daha fazla içerik paylaşması, daha fazla içerik paylaşan arkadaşlar edinmesi ve yine daha fazla içerik paylaşan sayfaların beğenmesinden kaynaklanan aşırı içerik sayısı. Tüm bunlar hesaba katıldığında kullanıcıların Haber Kaynağı’nda gözükecek olan günlük içerik sayısı ortalama 1500 olarak belirtiliyor. Ki bu durum kullanıcıların tüm içerikleri görmesini neredeyse imkansız hale getiriyor. İkincisi ise; kullanıcıların gün içerisinde kısıtlı bir zamanda Haber Kaynağı’na bakıyor olması. Yani kullanıcıların bu kısıtlı süre içerisinde Haber Kaynağı’ndaki tüm içerikleri görmesi oldukça zor. Kullanıcıların tüm içerikleri görmesinin imkansız olduğu belirten Zuckerberg, bundan dolayı bir kullanıcının Haber Kaynağı’nda yer alan içeriklerin ortalama 100 civarı olduğunu vurguluyor.

Örneğin, arkadaşının yeni doğan bebeği ile ilgili bir gönderinin bir sayfa gönderisine nazaran daha önemsendiğini vurgulayan Zuckerberg, dolayısıyla Haber Kaynağı algoritmasının tamamen kullanıcı odaklı olduğunu ve tüm bu sebeplerden dolayı sayfa gönderilerinin erişim oranının düştüğünü belirtti. Sayfa yöneticilerine ise “daha iyi içerik” oluşturmaları için tavsiyede bulundu.

[vc_button title=”Facebook’tan Daha Popüler Olan 4 Sosyal Ağ” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/facebooktan-daha-populer-olan-4-sosyal-ag”]

Kadınların teknoloji sektöründe daha fazla yer alması için ne yapılmalı?

Kadınların teknoloji, bilim, mühendislik, matematik gibi alanlardaki yoğunluğunu arttırmak için verilen desteklerin çok erken başlaması gerektiğini söyleyen Zuckerberg, ayrıca bu durumu döngüsel bir problem olarak nitelendirdi. Kadınların örnek alabileceği kişilerin az sayıda olduğunu belirten Zuckerberg, bu döngüyü bozmak için çok çaba sarfedilmesi gerektiğini ve bu durumdan herkesin sorumlu olması gerektiğini vurguladı.

Mark Zuckerberg neden her gün aynı tişörtü giyiyor?

Bu soruya gülerek cevap veren Zuckerberg, aynı tişörtten birden fazlasına sahip olduğunu belirtti. Hayatını elinden geldiği kadar daha az kararlar vererek sadeleştirmek istediğini, bu sayede Facebook’a daha iyi odaklandığını belirten Zuckerberg, önemsiz şeyler için zaman harcamak istemediğini belirtti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler