AnasayfaSosyal MedyaMark Zuckerberg, Hisselerinin %99'unu Bağışlayacağını Açıkladı

Mark Zuckerberg, Hisselerinin %99’unu Bağışlayacağını Açıkladı

Bu da yaklaşık olarak 45 milyar dolara tekabul ediyor!

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, yeni dünyaya gelen kızı Max’in şerefine Facebook’taki hisselerinin %99’unu bağışlayacağını duyurdu. Bu da yaklaşık olarak 45 milyar dolar gibi bir miktara denk geliyor.

Kızı Max’in doğumu üzerine Facebook profili üzerinden çeşitli paylaşımlar yapan Zuckerberg, hisselerinin %99’unu yeni açacakları Chan Zuckerberg Girişimi Vakfı‘na bağışlayacağını duyurmasının yanı sıra, eşi Priscilla ile birlikte Max için yazdıkları mektubu da paylaştı.

Mektubunda duygusal cümlelere yer veren Zuckerberg, açacakları vakıf ile dünyanın dört bir yanındaki insanları birleştirerek insanlığın potansiyelini ortaya çıkarıp geliştirmek ve gelecek nesillerdeki çocuklar için eşit bir dünya yaratmak için çalışacaklarını vurguladı.

Mark Zuckerberg’in Gelecek Vizyonu: Yapay Zeka, Telepati ve Sanal Gerçeklik

Chan Zuckerberg Girişimi Vakfı ile öncelikli amaçlarının kişiselleştirilmiş eğitim, hastalıklarla mücadele, insanları birbirine bağlama ve sağlam topluluklar oluşturmak olduğunu belirten Zuckerberg, bağışlayacakları yaklaşık 45 milyar doların da bu doğrultuda kullanılacağını belirtti.

Mark Zuckerberg ve Priscilla Chan‘in kızları Max için yazdığı mektuba buradan ulaşabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler